У Чернівцях ОСББ та управлінські компанії зможуть отримати 80% відшкодування за генератори

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Електрогенератори. Фото: Суспільне Тернопіль

У Чернівцях ОСББ, управлінські компанії, органи самоорганізації населення та житлові кооперативи зможуть отримати 80% відшкодування за купівлю генераторів.

За рішення проголосували на сесії міської ради, передає кореспондентка Суспільного.

У рішенні йдеться, що з міського бюджету відшкодовуватимуть 80% вартості генераторів, які купили після 24 лютого 2022 року. У програмі є обмеження — одному будинку зможуть компенсувати до 60 тисяч гривень, з розрахунку один генератор на 36 квартир.

На виплати планують витратити 10 мільйонів гривень впродовж 2022-2023 років.

Відшкодовування вартості генераторів має допомогти забезпечити першочергові потреби кожного будинку під час відключень світла, повідомив начальник управління фінансового забезпечення департаменту інфраструктури та благоустрою міськради Віталій Семенюк.

"Генератори потрібні, щоб в кожному будинку були своєрідні "пункти незламності", де можна, зокрема, зарядити телефон та закип'ятити воду", — розповів Семенюк.

Як отримати компенсацію

Для отримання часткової компенсації ОСББ та управлінські компанії мають подати на розгляд комісії міськради пакет документів:

  • Заяву на часткову компенсацію вартості закупівлі генератора
  • Копії платіжних документів
  • Копії документів із зазначенням технічних характеристик, серійного номера або іншого заводського маркування
  • Копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців юридичної особи, яка забезпечує утримання будинку
  • Документ, який підтверджує повноваження юридичної особи на управління спільним майном (копія договору чи витяг з протоколу)
  • Протокол зборів співвласників багатоквартирних будинків про намір придбати генератор з визначеною сумою дольової участі. У випадку придбання генератора управлінською компанією — рішення про уповноваження управлінської компанії на придбання генератора.

Після отримання документів комісія формує та затверджує перелік учасників програми та скеровує протокол комісії департаменту інфраструктури та благоустрою. Далі департамент формує зведений перелік учасників та готує проєкт рішення виконавчого комітету про розподіл часткової компенсації.

Після цього ОСББ, управлінські компанії та інші учасники програми отримають виплати на банківські рахунки.

Що відомо

  • У Києві відшкодовуватимуть 75% вартості генераторів, які купили ОСББ. Таке рішення ухвалила Київська міська рада.
  • У Львові компенсовуватимуть половину вартості генераторів ОСББ та управлінським компаніям.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області