У Чернівцях планують отримати 16 мільйонів євро для модернізації водоканалу

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото ілюстративне. Facebook/Роман Клічук

У Чернівцях депутати міськради проголосували за схвалення проєкту угоди з німецьким держбанком KfWКредитна установа для відбудови (Kreditanstalt für Wiederaufbau) про отримання гранту в 16,4 мільйона євро для водоканалу. Далі угоду мають погодити в Кабміні.

Про це у коментарі Суспільному повідомив заступник міського голови Євгеній Маховіков.

За його словами, грант мають виділити в межах проєкту муніципального водного господарства. У березні 2022 року за цією програмою мали укласти угоду про кредит на 21 мільйон євро від цієї ж кредитної організації, втім контракт не уклали через повномасштабне вторгнення РФ.

"Грант — це безповоротна допомога. Ці гроші німецький уряд виділить не міськраді, а напряму підрядникам на підставі документів про виконані роботи", — розповів Маховіков.

Зокрема, частину гранту використають для будівництва гіпохлоридної станції. Загалом в рамках проєкту планують замінити частину водогону та внутрішніх мереж, а також встановити смарт-лічильники у багатоквартирних будинках.

За словами Маховікова, міськрада ухвалила всі рішення, необхідні для отримання кредиту. Далі проєкт угоди має схвалити уряд.

Що відомо

  • У Чернівцях триває заміна частини розподільчого водогону — від насосної станції "Очерет" до вулиці Каштанової. До кінця 2022 року мають влаштувати понад 700 метрів водогону.
  • Приблизно 65% водопровідних мереж Чернівців потребують заміни, розповів Суспільному керівник водоканалу Андрій Колесник. Відтак періодично відбуваються прориви, через що в місті вимикають водопостачання.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області