У Чернівцях понад 50 мешканців будинку залишились без тепла: чому не можуть замінити трубу

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Суспільне Буковина

У будинку на вулиці Миколайчука, 9 в Чернівцях без теплопостачання залишилось понад 50 мешканців. Десять днів тому там трапилась аварія, через що не стало води та тепла. Згодом постачання води відновили, а замінити трубу для тепла не можуть.

Про це Суспільному розповіла мешканка будинку Оксана Атаманчук.

За її словами, у квартирі майже два тижні немає тепла. Гріються за допомогою камінів та ковдр. У кутовій кімнаті температура зазвичай становить 13 градусів.

"З дитиною важко, весь час нежить. Оце вдягання по три кофти, колготи, штани, шкарпетки. Нормально не покупаєш, треба ставити або батарею або йти кудись", — каже жінка.

За словами керівника підприємства "Містосервіс" Романа Никифорука, щоб подати тепло, треба замінити 12 метрів труб. Вони розташовані у комерційному приміщенні, власниця якого не хоче надавати доступ до мереж.

"Це має бути простий доступ, щоб прийти перепаяти труби в робочий час. Власниця виставляє додаткові умови: що роботи мають вестись у позаробочий час, бо в неї орендарі. Також що маємо написати гарантійний лист, що відновимо інтер'єр її приміщення. Хоча доступ має забезпечити сам власник, ми не маємо нічого міняти", — каже Никифорук.

Заміна труб за попередніми підрахунками вартуватиме понад 27 тисяч гривень. Мешканці будинку, з якими спілкувалось Суспільне, готові оплатити цю суму. За словами Никифорука, відповідно до закону про житлові комунальні послуги власник приміщення має надати доступ до мереж. В іншому випадку звертатимуться до суду.

Власницею приміщення, де розташовані мережі, є депутатка міської ради Оксана Зубжицька. Суспільне намагалось сконтактувати з нею, втім з 15:00 вона не відповідає на дзвінки та повідомлення.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області