У Чернівцях пропонують дозволити рух транспорту під час повітряної тривоги — петиція набрала достатньо голосів

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Світлина ілюстративна. Фото: Марія Ігнатюк / Суспільне Чернівці

У Чернівцях петиція про дозвіл руху громадського транспорту під час повітряної тривоги набрала понад 250 голосів — тепер її мають розглянути на сесії міськради.

Про це йдеться на сайті місцевих петицій.

У петиції йдеться, що зупиняти транспорт під час тривоги недоцільно, бо біля зупинок немає достатньо укриттів, а пасажири скупчуються в одному місці. Люди поблизу зупинок розповіли Суспільному, що під час тривоги чекають оголошення про відбій, або йдуть пішки чи пересідають на інший транспорт — таксі або електросамокати.

"Було таке, що чекала дві години в маршрутці, поки була тривога. Таксі коштує дорого, тому було б добре, якби під час тривоги хоч якийсь транспорт їхав", — сказала чернівчанка Стефанія.

"Під час повітряної тривоги мають бути якісь заходи безпеки. Тривога може тривати і годину, і дві, але ніхто не знає, куди летить ракета. Тому краще вийти на зупинці й піти в укриття чи якесь безпечне місце", — розповів чернівчанин Володимир.

Водії громадського транспорту, з якими ми поспілкувались, кажуть, що через тривогу збивається графік руху.

"Люди обурюються, що не встигають на роботу або спішать до дітей додому. Але ми зупиняємось, бо великі штрафи. В інших областях їде транспорт під час тривоги, тому було б добре, якщо і нам дозволять", — сказав водій Віктор Джоман.

В яких містах громадський транспорт їде під час тривоги

Водночас в більшості обласних центрів України громадський транспорт курсує під час тривоги, розповів співзасновник ініціативи "Пасажири Києва" Олександр Гречко. Каже, телефонували у регіони й спілкувались з людьми, щоб показати на карті, де транспорт зупиняється під час тривоги.

Серед причин такої заборони, на його думку, небажання місцевої влади брати відповідальність за пасажирів у разі ракетного удару.

"Посадовці бояться за те, що можливо у крайньому разі, хтось постраждає у муніципальному транспорті і вони будуть нести за це відповідальність", — сказав він.

Зокрема, курсує транспорт в прифронтових регіонах і тих, які межують з Росією — Дніпрі, Запоріжжі, Чернігові та Сумах, розповіли кореспонденти Суспільного.

Інфографіка: Facebook / Пасажири Києва – сторінка ініціативи

У Дніпрі громадський транспорт курсує без обмежень під час повітряної тривоги. Водночас кілька місяців тому під час тривоги не працював електротранспорт.

"У серпні у міськраді повідомили, що весь електротранспорт, окрім метро, буде зупинятися. Люди не розуміли чому, адже у нас по місту немає дуже розгалуженої мережі укриттів, куди можна було б піти з будь-якої зупинки. Якийсь час транспорт зупинявся під час тривоги й все", — розповіла журналістка Суспільного з Дніпра Анастасія Плющова.

Як можна скасувати заборону на рух транспорту під час тривоги

У Чернівецькій міськраді Суспільному повідомили, що рух транспорту під час тривоги заборонили розпорядженням Чернівецької ОВА.

В обласній військовій адміністрації можуть розглянути питання про відновлення руху автобусів і тролейбусів під час тривоги після офіційного звернення міськради Чернівців. Скасувати заборону можуть лише на засіданні ради оборони області. Попередньо, дозволяти рух транспорту під час тривоги не планують, розповіла заступниця начальника ОВА Альона Атаманюк.

Що відомо

  • У березні 2022 року в Чернівецькій ОВА оприлюднили рекомендації про те, як поводитися в громадському транспорті під час повітряної тривоги. Впродовж десяти хвилин водій має довезти людей у громадське місце — автобус чи тролейбус має рухатись до найближчого сховища (підвал, підземний паркінг чи інше укриття). Пасажири мають вийти з транспорту і йти у безпечне місце.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області