За інформацією: Суспільне Чернівці.
Син загиблого військового Даніл на майстер-класі з розпису писанок у Чернівцях . Суспільне Чернівці
Спершу креслять поділ яйця: на два, чотири, а найбільше – на 96 клинців. Опісля учасники наносять орнаменти за власними ескізами – розпис роблять розігрітим писачком і воском. Потім зафарбовують у барвники від світлих до темних кольорів.
Мистецтвознавець Василь Беженарь на майстер-класі з розпису писанок у Чернівцях. Суспільне Чернівці
Учасники майстер-класу з розпису писанок у Чернівцях. Суспільне Чернівці
Беженарь каже, зазвичай, це жовтий, оранжевий та червоний кольори, за бажанням – коричневий та чорний. Рідше на Буковині використовують синій, зелений та рожевий.
"Традиційно майстрині, які розписували писанки, робили це у передвеликодні дні, коли вже спекли паски. Піч була гарячою, паски витягали з печі, а приготовані писанки клали в піч, де з них стікав віск. У нас таких печей немає – ми прикладаємо яйце до полум'я свічки, витираємо ганчіркою й потім лакуємо, щоб закріпити фарбу", – каже Беженарь.
Писанка, яку занурюють у барвник. Суспільне Чернівці
За його словами, від початку повномасштабного вторгнення люди почали розписувати яйця у жовто-блакитних кольорах. Зображують, герб та прапор, пишуть "Слава Україні!".
"Коли людина занурюється у світ мистецтва, то забуває про повсякденні турботи. В час, коли ми переживаємо війну, втрачаємо рідних та близьких, людина має якось наповнити себе радістю, щастям. Тому якусь частинку своєї любові й надії передає у своєму творі. У цьому випадку – писанці", – каже мистецтвознавець.
Майстер-клас з розпису писанок для рідних загиблих військових у Чернівцях. Суспільне Чернівці
Розписом писанок Беженарь займається 15 років й продовжує зберігати традицію писанкарства. До цієї справи долучилися дружина та двоє доньок. Кожна донька має свою колекцію писанок й тепер допомагають батькам на майстер-класах.
"Мене тато з мамою навчили. І сестричка. Мені сподобалося таке робити. Я вже допомагаю батькам. Багато яєчок розписала, але точно не знаю, скільки – не рахувала", – каже 7-річна донька мистецтвознавця Тетяна.
Донька мистецтвознавця Єлизавета допомагає розписувати писанки учасникам майстер-класу. Суспільне Чернівці
Готові писанки учасники майстер-класу можуть залишити в себе й освятити в церкві або передати на передову бійцям.
Писанки, які розписали рідні загиблих військових. Василь Беженарь
Писанки у колекції мистецтвознавця з Чернівців Василя Беженаря. Суспільне Чернівці
Читати ще
Читати ще
“Пише себе сама”: чим особлива буковинська писанка та як відрізнити оригінальну від сувенірної
Читати ще
Розпис писанок і випікання пасок. У Чернівцях упродовж тижня проведуть великодні майстер-класи
Читати ще
Як розписати буковинську писанку “40 клинців” — інструкція від майстрині
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]