У Чернівцях теплокомуненерго отримало понад 80 мільйонів гривень збитку

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото ілюстративне. Суспільне Чернівці

Впродовж січня-жовтня 2022 року Чернівцітеплокомуненерго отримало понад 82 мільйони гривень збитку. Це пов'язано з тим, що тариф на опалення для населення не переглядали з 2018 року.

Про це під час звіту 19 грудня повідомив директор теплокомуненерго Ігор Ніколенко.

За словами Ніколенка, цьогоріч збитки на 50 мільйонів менші, ніж торік, бо підприємство отримало з міського бюджету понад 24 мільйони гривень, а також Нафтогаз списав підприємству майже 26 мільйонів гривень боргів.

"Нинішній тариф може покрити лише 49% усіх витрат, які несе підприємство. Крім сплати за газ, електроенергію та воду, ми витрачаємо гроші на зарплати, податки й поточний ремонт обладнання. Капремонт чи заміну обладнання нинішній тариф не може покрити", — розповів Ніколенко.

Різниця між економічно обґрунтованим та чинним тарифом складає понад 200 мільйонів гривень. Ці розрахунки подали до ОВА для отримання компенсації з держбюджету, повідомив Ніколенко.

Станом на листопад 2022 року, Теплокомуненерго сплатило Нафтогазу за боргами понад 133 мільйони гривень. Наразі ця заборгованість складає 95 мільйонів гривень.

За отримані з міського бюджету понад 12 мільйонів гривень виділили на заміну мереж, котлів, насосних станцій та інші роботи. Ще 12,5 мільйонів витратили на придбання трьох екскаваторів.

Також впродовж 2022 року теплокомуненерго через суд стягнуло понад 5 мільйонів гривень.

Що відомо

  • Наразі тариф на опалення становить 1204,62 гривні за гігакалорію.
  • Торік в місті намагались підвищити тариф на тепло до економічно обґрунтованого. Пізніше повернули попередній тариф. Це зробили через меморандум з урядом, який зобов'язував не підіймати ціну за тепло, на заміну фіксованому тарифу на газ.
  • Під час дії воєнного стану підприємства не можуть змінювати тарифи на тепло.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області