У Чернівцях відбудеться фестиваль німецького кіно: які фільми покажуть

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото ілюстративне. Джерело: Unsplash

У Чернівцях 20 та 21 грудня відбудеться фестиваль "Нове німецьке кіно. У новій реальності". Показ відбудеться у Кіномистецькому центрі імені Миколайчука.

Про це йдеться на сторінці події у Facebook.

Вхід на всі кінопокази безкоштовний. Фільми транслюватимуть німецькою мовою з українськими субтитрами.

Які фільми покажуть

"Комедія Штазі"

Коли: 20 грудня, 19:00

Романтична комедія на тлі історії про дисидентство та роботу спецслужб. Події фільму відбуваються у наш час, у возз’єднаному БерлініПісля Другої світової місто поділили на західну та східну частини. Західний Берлін був частиною ФРН (Західної Німеччини), інша половина міста була столицею НДР (Східної Німеччини). У 1961 році місто розділив Берлінський мур. Возз'єднання Німеччини відбулося у 1990 році.. Відомий письменник і колишній дисидент НДРНімецька демократична республіка (Східна Німеччина) — держава, яка існувала у 1949-1990 роках. Була частиною радянської сфери впливу. Припинила існувати після возз'єднання Німеччини. Людгер Фукс отримує можливість переглянути своє "офіційне" досьє спецслужби ШтазіНімецька спецслужба, які існувала в Східній Німеччині (НДР). Вважалася однією з найвпливовіших спецслужб світу в часи Холодної війни. Відомство мало 300 тисяч агентів — це кожен п'ятий житель НДР., агентом якої він був. З нагоди цієї події його дружина організувала сімейну вечірку.

Людгер з гордістю представляє товсту папку своїй родині. Штазі задокументували та прокоментували все: його квартиру, кота, навіть сцени з дружиною Корінною в ліжку… Знайдені документи занурюють героя у спогади про молодість, роботу інформатором, пошук свого покликання та про кохання.

Прем'єра фільму відбулася у 2022 році. Режисер — Леандер Гаусманн.

"Фальсифікатор"

Коли: 21 грудня, 18:30

Біографічна драма про молодого єврея, який використовує свій талант підробки документів, щоб допомогти собі та іншим у часи Другої світової війни. У процесі він відкриває талант не лише до фальсифікації паспортів, а й власної ідентичності. Фільм засновано на реальних подіях 1942 року в Берліні.

Прем'єра стрічки відбулася у 2022 році. Режисерка — Меггі Перен.

"Велика свобода"

Коли: 21 грудня, 21:00

Драматична історія життя чоловіка, який за звинуваченням у гомосексуальності потрапляє за ґрати, а з початком Другої світової опиняється в концтаборі. Суворі закони продовжують діяти й після завершення війни. Ганс учергове не отримує свободи та знову опиняється в одній камері зі своїм давнім сусідом, засудженим за вбивство.

Прем'єра фільму відбулася у 2021 році. Режисер — Себастьян Майзе. Кінострічка отримала приз журі 74-го Каннського кінофестивалю в програмі "Особливий погляд".

У центрі Миколайчука є генератор — у разі вимкнення електрики фестиваль триватиме. Водночас у випадку повітряної тривоги кінопоказ скасують, а глядачі зможуть перейти в укриття.

Фестиваль проводить Goethe-Institut в Україні спільно з компанією "Артхаус Трафік". У Чернівцях партнером фільмопоказу є "Українсько-німецьке культурне товариство" при Центрі Gedankendach.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області