У Чернівцях українські та румунські поліцейські домовилися поглибити співпрацю в боротьбі з транскордонною злочинністю

За інформацією: Суспільне Чернівці.

У Чернівцях представники поліції України та Румунії визначили першочергові заходи двостороннього співробітництва. У фокусі – боротьба з організованою транскордонною злочинністю, незаконним обігом зброї, наркотиків і підакцизних товарів, протидія торгівлі людьми та нелегальній міграції.

Як повідомляє відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області, 16 грудня відбулася робоча зустріч керівництва поліції прикордонних регіонів України та Румунії, а також керівників підрозділів кримінальної поліції обох країн в рамках домовленостей Голови Нацполіції Ігоря Клименка з Генеральним інспектором поліції Румунії Беноне-Маріаном Матеєм у листопаді цього року.

Національну поліцію України представили керівництво ГУНП в Чернівецькій, Івано-Франківській, Закарпатській, Одеській областях, керівники департаментів кримінального аналізу, боротьби з наркозлочинністю, міграційної поліції, стратегічних розслідувань, карного розшуку.

До складу делегації поліції Румунії увійшли керівники поліцейських інспекторатів повітів Сату-Маре, Сучава, Марамуреш, Ботошани, керівництво Центрального підрозділу з аналізу розвідданих, Директорату по боротьбі з організованою злочинністю та відділу небезпечних речовин Директорату з питань зброї, вибухових та небезпечних речовин.

Звертаючись до іноземних колег, голова делегації – начальник ГУНП в Чернівецькій області Руслан Дударець подякував колегам за підтримку та відзначив значне посилення співпраці між державами в правоохоронній сфері.

«Серед основних напрямів, за якими найбільш активно здійснювалося співробітництво, є організація інформаційного супроводу кримінальних проваджень та оперативно-розшукових справ щодо встановлення й ідентифікації осіб, розшуку транспортних засобів, розслідуванні злочинів проти життя та здоров’я особи, підробки документів, шахрайства та контрабанди. Для попередження, виявлення та документування кримінальних правопорушень у рамках міжнародної співробітництва за ініціативи Національної поліції України ми підготували проєктні пропозиції до спільної програми Interreg NEXT «Румунія-Україна 2021-2027». Ця програма дозволить поглибити співпрацю та ефективно боротися з транскордонною злочинністю», – зазначив Руслан Дударець.

Начальник Поліцейського інспекторату повіту Сату-Маре Сорін Даніел Стен, який очолив делегацію поліції Румунії, висловив сподівання на активну та плідну взаємодію правоохоронців обох країн і запевнив у цілковитій підтримці українського народу.

«Дуже радий, що ви готові до співпраці для забезпечення правопорядку. Також хочу донести, що в цей нелегкий для України час ми – з народом України. Можете бути певні: румунська поліція належно охороняє громадян України, які перебувають на території Румунії або рухаються транзитом через нашу державу».

Начальник відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Чернівецькій області Андрій Гаврих продемонстрував іноземним колегам роботу поліцейських-вибухотехніків на деокупованих територіях.

Обговорюючи перспективи двостороннього співробітництва, члени делегацій визначили спільні проєкти, шляхи оптимізації обміну інформацією та практичні заходи, які реалізовуватимуться найближчим часом.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області