У Чернівцях запрацює муніципальна невідкладна допомога: що це і для чого

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Одне з семи авто, якими користуватимуться у невідкладній муніципальній допомозі. Facebook / Роман Клічук

У Чернівцях запрацює нова послуга — муніципальна невідкладна медична допомога. Медики з двох міських лікарень виїжджатимуть на виклики на каретах швидкої й зможуть доставляти пацієнтів до медзакладів. Для виклику люди мають сконтактувати з сімейним лікарем, а він викликатиме муніципальну невідкладну медичну допомогу.

Про це в ефірі Українського радіо. Чернівці розповіла начальниця управління охорони здоров'я Чернівецької міської ради Наталія Калмикова.

На базі яких міських лікарень працюватиме

Муніципальна невідкладна медична допомога діятиме на базі:

  • Центральної міської лікарні,
  • дитячої міської лікарні.

У структурі обох цих закладів будуть відділення невідкладної допомоги для дітей та дорослих.

"Зараз напрацьовуємо тільки "холодний" запуск, пробуємо, як воно буде працювати. Я думаю, що до кінця місяця ми вже анонсуємо і запустимо в тому вигляді, в якому бачимо," — розповідає Калмикова.

Ці два медзаклади отримали сім нових спеціалізованих автомобілів від міста-побратима Чернівців у Німеччині — Дюсельдорфа. Так Чернівці отримали чотири авто для Центральної міської клінічної лікарні та три — для дитячої.

Авто, якими користуватимуться у невідкладній муніципальній допомозі. Facebook / Роман Клічук

Навіщо створили муніципальну невідкладну допомогу

За словами Калмикової, така ініціативу створили, щоб покращити доступність медичних послуг у місті та оперативне реагування на екстрені випадки.

"Ці медзаклади стаціонарні й можуть забезпечити транспортування, перевіз, довіз, надати невідкладну допомогу пацієнтам, якщо вони потребують," — каже Калмикова.

Хто зможе контактувати з муніципальною невідкладною допомогою

Це, зокрема, заклади охорони здоров'я, які надають допомогу амбулаторно, первинна ланка, сімейні лікарі, терапевти, педіатри, які працюють з пацієнтами та мають декларації.

"Якщо лікар первинної ланки вважає, що людина потребує госпіталізації, якщо лікар розуміє, в яке відділення її транспортувати, в якому відділенні швидше нададуть допомогу, щоб зняти велику кількість навантаження з екстреної медичної допомоги, то такі випадки будуть забезпечувати невідкладною допомогою цих двох закладів", — каже Калмикова.

У обидвох медзакладах є контакт-центр, де диспетчери будуть відповідати, чи є вільні місця, чи відповідає пацієнт профілю, чи можуть забрати пацієнта й виїхати за ним.

І сімейний лікар, розуміючи, що треба швидко зреагувати, приймає рішення, що робити, куди направити, чи є місце в лікарні, чи там приймуть дитину. Щоб не було такого, що батьки привезли, а тут немає місця і треба їхати в інший заклад. Щоб не було такої проблеми, яка дуже часто буває, що вони переводяться з одного закладу в другий заклад.

За словами Калмикової, через пів року роботу муніципальної невідкладної допомоги проаналізують. За потреби можуть збільшувати кількість автомобілів для неї.

Водночас екстрена медична допомога має пакет Національної служби здоров'я саме екстреної медичної допомоги, а муніципальна працюватиме на базі закладів і їхнім коштом.

Читати ще

Читати ще

У ще одному ЦНАПі на Буковині почали надавати послуги сервісних центрів МВС

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області