У Чернівцях збитки тролейбусного управління склали на 20 млн грн менше, ніж торік

За інформацією: Суспільне Чернівці.

У Чернівцях збитки тролейбусного управління склали на 20 мільйонів менше, аніж торік. Підприємство закінчує рік зі збитком у 10 мільйонів 300 тисяч гривень, минулого року цей показник складав 32 мільйони 800 тисяч.

Про це під час звіту 14 грудня повідомив виконувач обов’язків керівника тролейбусного управління Петро Лисак, пише Суспільне.

Дохід тролейбусного управління цьогоріч склав понад 146 мільйонів гривень, це на майже 50 мільйонів гривень більше, ніж торік. Витрати підприємства — більше 157 мільйонів.

За словами Лисака, збитки зменшились через підвищення тарифу на проїзд з 1 жовтня (з п’яти до десяти гривень) та більшу кількість людей, яких перевозили — у 2022 році тролейбуси ЧТУ перевезли понад десять мільйонів пасажирів, у 2021 році — вісім мільйонів.

З липня по листопад 2022 року служба контролю наклала понад 1800 штрафів, загальна сума яких становить понад 370 тисяч гривень. Також ЧТУ заробило 50 тисяч гривень за розміщення реклами в комунальному транспорті.

За словами Лисака, приблизно третина пасажирів у тролейбусах платить за проїзд безготівково, в автобусах — близько 10%. Повністю відмовитися від готівки планують у наступному році.

Що відомо

  • Чернівецьке тролейбусне управління впродовж року уклало договори на закупівлю десяти нових тролейбусів та 18 вживаних автобусів. Загальна вартість закупівель становить майже 130 мільйонів гривень.
  • Крім тролейбусних маршрутів ЧТУ обслуговує також автобусні — №1А, 5, 7, 8, 9, 15 та 29. Також підприємство планує почати працювати на маршруті №34 за тимчасовим договором.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області