У Чернівецькій міськраді Чернівців закупили чотири зі ста обіцяних авто для ЗСУ. В чому проблема?

За інформацією: Суспільне Чернівці.

У міськраді Чернівців завершують закупівлю чотирьох авто для ЗСУ за програмою, на яку виділили 22 мільйони гривень. Зокрема, два пікапи по десять тисяч доларів та два буси по п’ять тисяч гривень. Загалом за програмою планували купити сто авто.

Про це під час публічного звіту виконкому сказав секретар виконавчого комітету міськради Сергій Добржанський, пише Суспільне.

За його словами, закупівлю більшої кількості машин ускладнює те, що це бюджетні гроші, і міська рада не може купити авто за кордоном без розмитнення. Це здорожчує вартість авто в кілька разів, наприклад, пікап в Польщі або Литві коштує до шести тисяч доларів, а з розмитненням — 12 тисяч доларів.

“Якщо про нові авто ще були варіанти говорити, то тут ні. Друге питання — міська рада не може закупити машину закордоном і привезти її без розмитнення. Оскільки програма була так прийнята, що потім міська рада має затвердити, на яку військову частину переходить машина. Тому має бути розмитнення, постановка на облік і тоді вже передача військовій частині”, — каже Добржанський.

За його словами, міськрада оголошувала три тендери й жоден постачальник не захотів брати участь.

“Також вели перемовини з постачальниками, але ті казали, що це невигідно. Підприємець, який за це взявся, пішов в мінус. З його сторони це вже більше волонтерська сторона, свою якусь частину коштів докладає”, — каже Добржанський.

За його словами, закупівлю чотирьох авто виноситимуть на сесію міськради.

“Всі думали, що куплять авто, як волонтери, у Польщі за п’ять тисяч доларів і привезуть прямо у військову частину. Ми спілкувались з митницею, шукали варіанти: чи через військкомат, чи передачу військовій частині на сірій зоні, щоб не було розмитнення. Якби ми закупили пікапи по 15 тисяч доларів, то я думаю, що депутати б дуже багато поставили питань, чому така ціна, якщо ми перевозимо машини за п’ять тисяч доларів через кордон”, — каже Добржанський.

Що відомо

Програму підтримки ЗСУ міська рада Чернівців ухвалила 7 липня 2022 року. Програма діє до кінця 2022 року.
У листопаді у міськраді повідомляли, що ще не закупили жодного авто, оскільки після скасування нульової ставки розмитнення автомобілів для потреб ЗСУ суттєво виросли ціни вживаних авто. Єдиним шляхом називали закупівлю розмитнених авто за бюджетні гроші. Тоді шукали підприємця, який би купив і розмитнив авто за свої гроші й зачекав оплати через казначейство.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області