У Чернівецькій області готові прихистити ще понад 3,5 тисячі переселенців

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото ілюстративне. Суспільне Чернівці

У Чернівецькій області облаштовані 1800 резервних місць для прийому переселенців. Наразі створюють ще 1950 місць. Це комунальні та державні будівлі.

Про це в коментарі Суспільному повідомила перша заступниця голови ОВА Альона Атаманюк.

21 листопада заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив, що у Чернівецькій області відсутні вільні місця для тривалого перебування.

"Коментар Тимошенка був з урахуванням запиту, оскільки до нас планували направити близько п'яти тисяч людей на розміщення. Якби вони всі приїхали в область, то нам потрібно було б додатковий час на облаштування нових резервних місць. Наразі ці 5 тисяч людей залишились на своїй території й у нас вільні 3,5 тисячі місць", — каже Атаманюк.

За її словами, в області щодня створюють нові місця для прихистку. Зокрема, переглядають з громадами всі комунальні та державні заклади, де можна додатково розгорнути місця.

Де надають місця переселенцям

"1800 місць повністю влаштовані — з ліжками, простирадлами та подушками. Зараз в області у 149 державних і комунальних закладах живуть переселенці. В таких будівлях є вільні місця, бо хтось повернувся додому, хтось поїхав за кордон. Десь ми робили ремонт і облаштовували нові місця. Є ще резервні місця, де ми не розміщували досі людей — колишні школи чи школи на онлайн-навчанні, приміщення в громадах, які не використовують", — каже Атаманюк.

На якому етапі готовність приміщень, які ремонтують

Наразі 36 приміщень ремонтують в співпраці з міжнародними організаціями. Частину з них завершують, зокрема, в Сокирянській громаді, два приміщення в Чернівцях. Три приміщення уже завершили. До кінця року планують завершити ще сім об'єктів, а у січні — 15-20 об'єктів. За словами Атаманюк, з кожною міжнародною організацією говорять про можливість створення ще додаткових місць.

Шість приміщень ремонтують за гроші обласного бюджету. З них понад половину планують відкрити 1 січня, каже Атаманюк.

Що відомо

  • Станом на 24 листопада в області прийняли 108 тисяч людей з інших регіонів, з них 35 тисяч дітей. Зареєстровано 93 тисячі людей, ще 20 тисяч незареєстровані й живуть в приватному секторі, повідомляв начальник ОВА Руслан Запаранюк в ефірі марафону "Суспільне Спротив".
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області