У Чернівецькій області профінансують п’ять проєктів для переселенців: на що витратять гроші

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Ілюстративне фото. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівецькій області профінансують п'ять проєктів для залучення переселенців у громадах. У конкурсі мінігрантів перемогли пропозиції з Чернівецької, Вижницької, Сторожинецької, Берегометської та Кельменецької громад.

Про це йдеться на сторінці організації "Чернівецьке об'єднання "Захист".

На втілення одного проєкту виділять понад 77 тисяч гривень. Загальна сума грантів становить майже 390 тисяч.

У Чернівецькій громаді створять простір для проведення спільних культурних, освітніх заходів переселенцями разом з учнями місцевих шкіл.

"Простір сприятиме соціальній інтеграції переселенців, які живуть в гуртожитку "Чернівецького ліцею автомобільного сервісу", а також запобіганню та вирішенню конфліктів з місцевими жителями", — йдеться в повідомленні організації.

У Кельменецькій громаді створять пізнавально-ігровий простір для дітей переселенців та місцевих жителів. Там розмістять дитячі книги, ігри та матеріали для творчості.

У Сторожинецькій громаді грант витратять на створення умов для інтелектуального та культурного розвитку 40 дітей переселенців, віком від 5 до 15 років впродовж двох місяців. У Вижницькій громаді проводитимуть культурні та освітні заходи для інтеграції переселенців віком від 60 років спільно з місцевими жителями.

У Берегометській громаді створять умови для залучення переселенців до життя прихистку, зокрема до спільної випічки медових та імбирних пряників. Також переселенців залучать до облаштування кухні та створення комфортних умов для перебування в прихистку.

Переселенці спільно з місцевими жителями відвідували тренінги з проєктного менеджменту. Учасники разом працювали над ідеями проєктів. Втілити їх мають впродовж грудня та січня, повідомив Суспільному проєктний менеджер організації Сергій Щербань.

Проєкт реалізує організація "Захист" за підтримки українського підрозділу французької громадської організації Triangle Génération Humanitaire.

Що відомо

  • Станом на 24 листопада в області прийняли 108 тисяч людей з інших регіонів, з них 35 тисяч дітей. Зареєстровано 93 тисячі людей, ще 20 тисяч незареєстровані і живуть в приватному секторі, повідомляв начальник ОВА Руслан Запаранюк в ефірі марафону "Суспільне Спротив".
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області