У Чернівецькій області вдвічі зросла кількість аварій за участі пішоходів. Як бути видимим у темну пору доби

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото: Instagram/didrux

У Чернівецькій області у листопаді трапилось 23 аварії за участю пішоходів, це на 14 більше, ніж у жовтні. Щоб запобігти ДТП, при вимкненому вуличному освітленні пішоходи мають носити світловідбивні стрічки, наліпки чи вмикати ліхтарик. Також одягати світлий одяг або спеціальні світловідбивні куртки.

Про це у коментарі Суспільному сказав начальник відділу зв'язків з громадськістю патрульної поліції області Ігор Пастух.

За його словами, пішохода в чорному одязі у темну пору добу помітно на відстані у десять метрів. При тумані та дощі — на відстані не більше п'яти-семи метрів.

"Оптимально, щоб люди мали світловідбивні стрічки чи наліпки на одязі в районі грудей, рук, щоб було дійсно помітно. Бо ми розуміємо, якщо це буде на ногах або спецвзуття, то його буде помітно, але не меншої відстані", — каже Пастух.

Водій Петро Лангер щодня повертається з роботи ввечері при поганій видимості. Тому їде не швидше, ніж 20 кілометрів на годину.

"Бо не знаєш, з якого боку може вибігти дитина. Через густий туман та дощ не видно пішоходів без світловідбивних стрічок. Одиниці ходять з ними. По місту дозволено їхати лише на ближньому світлі, а світловідбивні стрічки помітні на дальньому добре. А на ближньому видно, якщо ставлять на руку. А на взутті взагалі непомітно", — каже Лангер. За словами пішохідки Євгенії Заньковської, вона не виходить з дому без світловідбивного брелка на рюкзаку і планує замовити стрічки на руки.

"Я — затята водійка, тому розумію, настільки важливо, щоб пішоходів могли гарно побачити. Своїм дітям придбала спеціальні жилетки водії могли їх бачити у темну пору часу", — каже Заньковська.

Пішохідка Христина Нікуліна підсвічує дорогу ліхтариком, коли у місті немає вуличного освітлення. За її словами, нещодавно через темряву її зачепив авто, паркуючись, втім вона не купувала світловідбивні наліпки.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області