У Чернівецькій області зібрали цукровий буряк та завершують збір кукурудзи. Яка врожайність

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Збір кукурудзи, світлина ілюстративна. Фото: pixabay

У Чернівецькій області завершують збір кукурудзи — залишилося зібрати приблизно десять тисяч тонн зерна. Уже зібрали 420 тисяч тонн кукурудзи. Також в області завершили збір цукрового буряку та засіяли озимі культури.

Про це в коментарі Суспільному повідомив головний спеціаліст відділу агропромислового виробництва управління агропромислового розвитку Чернівецької ОВА Іван Антофійчук.

За його словами, збір кукурудзи не завершили, оскільки аграрії чекають сприятливіших погодних умов, щоб менше витрачати електроенергії на підсушування кукурудзи. Загалом зібрали кукурудзу з понад 60 тисяч гектарів землі, залишилось ще з 1500 гектарів.

"Перші морози не зашкодили кукурудзі. Так краще, тому що зерно підсихає ще на стеблі, і кукурудзу можна зібрати з меншою вологістю. Це не вимагає витрати додаткових ресурсів на підсушування", — розповів Антофійчук.

Щороку в області кукурудзу сіють приблизно на 60 тисячах гектарах землі. Цьогоріч сільськогосподарські підприємства засіяли 16 тисяч гектарів, решту — посіяло населення, цю кукурудзу вже зібрали, повідомив Антофійчук.

Також в області зібрали приблизно 90 тисяч тонн цукрового буряку. Його сіяло лише одне підприємство на площі у понад 1500 гектарів. За попередніми даними, урожайність складає 58 тонн з одного гектара.

"Після того, коли закрилися всі цукрові заводи, є проблема з переробкою буряку. Його вивозять на переробку в іншу область. Тому звичайні господарства цукровий буряк практично не сіють, це роблять лише спеціалізовані, які мають можливість здати його на переробку", — пояснив спеціаліст відділу агропромислового розвитку.

Станом на зараз в області завершили посів озимих культур. Найбільше засіяли озимої пшениці — понад 30 тисяч гектарів, озимого ріпаку — понад 12 тисяч гектарів, ячменю — майже 7 тисяч гектарів та пів гектара жита.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області