У Чернівецькій ОВА призначили керівницю департаменту охорони здоров’я: що про неї відомо

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото: Суспільне Чернівці

Новою директоркою департаменту охорони здоров'я Чернівецької обласної військової адміністрації стала Наталія Свестун. Цю інформацію вона підтвердила Суспільному телефоном.

За даними Clarity Project, Свестун очолювала департамент охорони здоров'я Хмельницької ОДА, а також була керівником діагностичного центру в Чернівцях.

У 2014 році суд оштрафував Свестун на 170 гривень за адмінправопорушення щодо конфлікту інтересів. У рішенні суду йдеться, що вона, як директор департаменту, не повідомила голову Хмельницької ОДА про наявність у неї конфлікту інтересів. Її чоловік був у прямому підпорядкуванні, коли очолював обласну стоматологічну поліклініку.

Свестун підписала наказ про встановлення чоловіку сумісництва — 0,25 ставки лікаря стоматолога-ортопеда, наказ про преміювання (було нараховано 8,5 тисяч гривень), наказ про відпустку з порушенням затвердженого графіка відпусток. У 2022 році Свестун хотіла оскаржити рішення суду 2014 року, але суд відмовив у відкритті провадження.

У 2019 році Свестун претендувала на посаду директора департаменту охорони здоров'я в Чернівецькій обласній адміністрації. До співбесіди відібрали трьох кандидатів: її, Олега Чорного, Анжелу Левицьку. Тоді у конкурсі переміг Чорний.

Що відомо

  • Попередній керівник департаменту охорони здоров'я ОВА Олег Чорний звільнився у вересні 2022 року. З 20 вересня обов'язки директора департаменту виконувала заступниця Марія Поліщук.
  • Олег Чорний працював на посаді директора департаменту охорони здоров'я з січня 2020 року. Його за результатами конкурсу призначив тодішній начальник ОДА — Сергій Осачук. На час керівництва Чорного припала пандемія COVID-19. У районних лікарнях розгортали ліжка для ковід-пацієнтів, а в Чернівці довозили важких хворих. Періодично реанімації були переповнені. У лікарнях проводили кисень та облаштовували кисневі станції. Медичний напрямок тоді також курувала заступниця начальника ОДА Наталія Гусак, яка нині очолює НСЗУ.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області