У Києві демонтували радянську символіку з монумента “Батьківщина-мати”: як це було

У Києві у вівторок, 1 серпня, фахівці продовжили роботи з демонтажу радянської символіки зі щита монумента “Батьківщина-мати”. Станом на 17:30 було демонтовано останні елементи герба СРСР.

Про це повідомляє Обозреватель. Надалі тут встановлять український тризуб.

Так, зранку вівторка, 1 серпня, фахівці продовжили демонтаж радянської символіки зі щита монумента “Батьківщина-мати”. Спочатку зняли нижню праву частину герба СРСР та половину лівої частини, а також серп та молот.

Станом на 17:00 робітникам залишилось зняти тільки одну зірку. Після закінчення усіх робіт на щиті встановлять український тризуб.

На щиті лишались лиш дрібні елементи радянської символіки.

Станом на 17:30 демонтаж радянського герба з щита було повністю завершено. Фахівці спустили в корзині останній елемент – зірку.

Раніше колишній міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко казав, що оновлений монумент офіційно представлять 24 серпня, на День Незалежності України.

Нагадаємо, монумент “Батьківщина-мати” споруджено в 1981 році, він є пам’яткою науки і техніки місцевого значення. Його вважають найвищою монументальною скульптурою у Європі. У 2022 році у Дії 85% із 800 тисяч українців проголосували за те, щоб замінити радянський герб тризубом.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області