У Києві з візитом приїхали мери чотирьох європейських столиць: Варшави, Праги, Братислави і Будапешта, котрі є членами “Пакту вільних міст”

За інформацією: Суспільне Чернівці.

У Києві з візитом приїхали мери чотирьох європейських столиць: Варшави, Праги, Братислави і Будапешта. Члени Пакту вільних міст приїхали засвідчити підтримку та подальшу допомогу українській столиці.

Про це повідомили в пресслужбі міського голови Києва Віталія Кличка, пише Обозреватель.

Мери Варшави Рафал Тшасковський, Праги Зденек Гріб, Будапешта Гергелі Карачонь та Братислави Матуш Валло в 2019 році заснували Пакт вільних міст. 26 вересня минулого року до Пакту приєднався й Київ.

Мер столиці Віталій Кличко подякував колегам, які відвідували Київ перед початком широкомасштабного вторгнення росії, та весь час підтримували Україну в боротьбі з агресором і допомагали її столиці. Кличко підкреслив, що сьогоднішня зустріч є свідченням ефективного співробітництва між містами та подальшої підтримки України й Києва європейськими партнерами.

“Я дякую своїм друзям – європейським колегам, міста яких надали прихисток українцям, що рятувалися від війни. Дякую за допомогу, яку ви надсилали та надаєте сьогодні Києву. І за те, що налаштовані допомагати нам у відновленні нашого міста, налаштовані на подальшу підтримку України та її столиці, – підкреслив Кличко під час зустрічі з мерами. – На саміті в Празі наприкінці вересня 2022 року ми мали нагоду детально обговорити європейський досвід та необхідну допомогу для відновлення українських міст. Приєднання Києва до Пакту вільних міст – це ще одна, дуже важлива, можливість для спільного та ефективного подолання викликів, що постали сьогодні перед Україною та цивілізованим демократичним світом. І ми продовжуємо співпрацю між нашими містами, реалізацію спільних ідей та планів, свідченням чого є ваш візит до Києва”, – наголосив Віталій Кличко.

Мер столиці Віталій Кличко зустрівся із мерами Варшави, Праги, Будапешта і Братислави. Фото: КДМА

Під час зустрічі мери Києва Віталій Кличко та Варшави Рафал Тшасковський підписали листа про наміри щодо співробітництва між Київським та Варшавським метрополітенами та про передачу польською столицею Києву 60 вагонів метро.

Як зазначається, це перший візит мера Варашви Рафала Тшасковського до Києва після початку повномасштабної збройної агресії РФ проти України.

До цього він відвідував українську столицю за кілька днів до початку війни. 15 лютого 2022 року Тшасковський у супроводі мера Праги Зденека Гржиба від імені Пакту вільних міст вирушив на зустріч з мером Києва Віталієм Кличком.

Мер столиці Віталій Кличко зустрівся із мерами Варшави, Праги, Будапешта і Братислави. Фото: КДМА

“Ми також тут, щоб показати, що ми готові допомогти. Якщо щось трапиться, ми координуємо свої дії з іншими органами місцевого самоврядування, тому зможемо допомогти органам місцевого самоврядування на сході Польщі (у разі необхідності)”, – заявив тоді мер Варшави, передає польський телеканал Polsat News.

Мери Варшави, Праги, Братислави та Будапешта під час візиту до України оглянули місця російських атак на цивільні об”єкти Києва, відвідали міський клінічний госпіталь для ветеранів війни, реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю, один зі столичних пунктів обігріву. А також відвідали понівечену російськими варварами Бучу.

Мер столиці Віталій Кличко зустрівся із мерами Варшави, Праги, Будапешта і Братислави. Фото: КДМА

Мери чотирьох європейських столиць наголосили, що і надалі допомагатимуть Києву – зокрема, обладнанням, щоб пройти цю складну зиму, гуманітарно та в майбутньому відновленні й відбудові української столиці.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області