У комунальних автобусах у Чернівцях з 1 серпня впроваджують безготівковий проїзд

У комунальних автобусах Чернівців від завтра, 1 серпня, запроваджують безготівковий проїзд. За відповідне рішення проголосували члени виконавчого комітету міськради.

Про це повідомляє Чернівецька міська рада на своїй сторінці в Телеграм.

Зокрема, йдеться про автобуси №1А, 5, 6, 7, 8, 9, 15, 29.

Також до кінця року валідатори планують встановити і в приватних маршрутках. Нагадаємо, що з 1 червня безготівковий проїзд діє в усіх тролейбусах міста.

Як платити за проїзд через валідатор та для чого впроваджують електронний квиток, розповів у коментарі Суспільному заступник міського голови Ігор Крохмаль.

Як платити за проїзд безготівково

– за допомогою валідатора в салоні тролейбуса. До валідатора потрібно прикласти смартфон, банківську чи транспортну картку, пролунає звуковий і світловий сигнал, який свідчить про успішну оплату. Втім чеків валідатори з 1 жовтня не видають.

– у додатку “Приват24” — для цього потрібно відкрити додаток та відсканувати QR-код в салоні тролейбуса.

– ще до входу у тролейбус чи автобус можна купити квиток за готівку через термінали самообслуговування EasyPay, City24 та iBox. Такими квитками потрібно скористатися впродовж години.

За неоплачену поїздку контролери штрафують, розмір штрафу у тролейбусах — 200 гривень, у маршрутках — 280 гривень.

Скільки валідаторів є у комунальному транспорті

У тролейбусах та комунальних автобусах приблизно 300 валідаторів, сказав Ігор Крохмаль.

“Така кількість дає змогу розраховуватися в нормальному режимі. Але наша мета — на кожних вхідних дверях встановити по два валідатори, щоб було зручно і швидко розраховуватися. Ми над цим працюємо і будемо далі їх закуповувати”, — каже Крохмаль.

Для чого впроваджують електронний квиток

Раніше Ігор Крохмаль розповів, що е-квиток дасть змогу краще облікувати пільговиків.

“Це гроші з бюджету. Ми відшкодовуємо тролейбусному управлінню усі витрати, пов’язані з перевезенням пільговиків. Зараз діє коефіцієнт — веземо одного пільговика й одного платного пасажира. Але чи справді це так? – важко сказати, бо кожен рейс індивідуальний. Ця система дозволить контролювати кошти з бюджету й відшкодувати лиш за валідацію”, – розповідає Крохмаль.

68% пасажирів комунальних автобусів вже обирають безготівкову форму розрахунку, написав Ігор Крохмаль на своїй сторінці у Facebook.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області