У лісгоспі на Буковині заготовляють ялинки до Нового року: скільки планують зрубати

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Світлина ілюстративна. Фото: Суспільне Чернівці

У Берегометському лісгоспі Чернівецької області планують заготовити до однієї тисячі новорічних ялинок. У грудні спилюють дерева двох порід та продають їх за фіксованою ціною.

Про це Суспільному Чернівці розповів провідний інженер з охорони захисту лісу Василь Рощебак.

Перед новим роком лісомисливське господарство виписує лісорубні квитки на заготівлю ялинок. У них йдеться, скільки дерев можна зрубати на окремих ділянках лісу.

Частину ялинок зрізають, аби освітлити та прорідити просіки. Найчастіше обирають дерева висотою від пів метра до двох з половиною метрів.

"До 10 метрів ялинка виростає за 6-7 років. Ми вирубуємо ялину європейську та ялицю білу. Ялиця росте повільніше, особливо в горах", — каже Рощебак.

Світлина ілюстративна. Фото: Суспільне Чернівці

У лісгоспі новорічні дерева висотою до півтора метра продають за 144 гривні, вищі — за 180 гривень. Ялинки від двох метрів коштують дорожче.

Після того, як лісники спилюють ялинки, їх везуть в лісгосп, аби причепити до дерев чипи зі штрих-кодом. Це засвідчує те, що ялинку вирубали законно.

Бирка на ялинці. Фото: Суспільне Чернівці

У лісгоспах працюють рейдові групи, які охороняють територію від браконьєрів. На тих, хто незаконно вирубав дерева, складають постанови та накладають штрафи від 540 гривень. Також вони мають сплатити гроші за вчинену шкоду — до тисячі гривень залежно від діаметра стовбура зрубаного дерева. Цього року порушників не виявляли.

Торік у Берегометському лісгоспі заготовили до 600 ялинок для новорічних свят.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області