У Молдові на референдумі підтримали рух до ЄС з мінімальною перевагою. Санду не змогла перемогти у першому турі корупційного прокурора-соціаліста

За даними молдовської ЦВК, після підрахунку 99,46% голосів виборців підтвердили позитивну відповідь громадян Молдови на конституційному референдумі щодо вступу в ЄС – проте із дуже незначним відривом. Різниця у голосах між прихильниками та противниками склала всього 12 243.

Як повідомляє “Європейська правда”, згідно з результатами, відповідь “так” на референдумі щодо внесення євроінтеграційного курсу у конституцію дали 50,41% виборців, а відповідь “ні” – 49,59%.

Тепер в основному законі Молдови з’являться норми про її європейську інтеграцію.

Водночас звертає увагу те, цей позитивний результат забезпечила діаспора. Натомість мешканці Молдови виступили проти зближення країни з ЄС.

Зокрема, після підрахунку даних з 85% дільниць підтримка відповіді “так” лише трохи перевищила 45%. Результат змістився на користь євроінтеграторів лише після того, як почали надходити дані із закордонних дільниць, де проживає проєвропейськи налаштоване населення.

Навіть у столиці Кишиневі проти європейського майбутнього виступили 44% виборців, тобто майже половина жителів. У найбільш проросійському регіоні Гагаузії негативних відповідей було 95%.

Президентка Молдови Мая Санду вважає, що на виборах та референдумі у Молдові не було чесного політичного процесу. Санду стверджує, що влада має докази масштабної купівлі голосів.

Президентка наголосила, що “безпрецедентний напад на свободу і демократію” тривав кілька місяців, а також, що за цим стоять злочинні угруповання та іноземні сили, які “атакували нашу країну десятками мільйонів євро, брехнею і пропагандою”.

Референдум у Молдові проходив разом із першим туром президентських виборів, де Санду перемогла, однак наступний президент буде визначений у другому турі.

У Молдові в першому турі виборів перемогла чинна президентка: результати підрахунку

На другому місці проросійський кандидат Олександр Стояногло.

У Молдові перемогу в першому турі президентських виборів здобула чинна президентка Мая Санду. Про це свідчать результати обробки 100% протоколів, які опубліковані на сайті Центральної виборчої комісії Молдови.

Зазначено, що вже загалом оброблено 2219 протоколів. У президентських виборах у Молдові брало участь 11 кандидатів.

Згідно з даними ЦВК країни, за Санду проголосувало 42,45% виборців. Її основний конкурент від проросійської Партії соціалістів Олександр Стояногло набрав 25,98% голосів виборців. Голова “Нашої партії” Ренато Усатий набрав 13,79%.

Оскільки Санду не змогла набрати 50% голосів, на 3 листопада планується другий тур президентських виборів.

Росія вклала майже €100 мільйонів євро, щоб зірвати президентські вибори та референдум щодо вступу до ЄС, пише Bloomberg з посиланням на віцепремʼєр-міністерку Молдови Крістіну Герасимов.

Пряма мова Герасимов: “Нашим партнерам має бути зрозуміло одне: ми є полігоном для випробування нових методів – і все, що спрацює в Молдові, буде використано і в інших країнах”.

Деталі: Вона не деталізувала свою заяву про масштаби ймовірного втручання Кремля у вибори. Водночас видання зазначає, що офіційні особи в Кишиневі за останні тижні виявили низку випадків втручання Росії у виборчу кампанію шляхом саботажу та підкупу виборців.

За словами Герасимов, пріоритетом Росії є недопущення вступу Молдови до ЄС шляхом поширення наративу про те, що поворот до Брюсселя рівнозначний вибору війни.

Вона наголосила, що Росія розглядає прокремлівський уряд у Молдові як сильний важіль впливу у конфлікті проти України.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області