Після нових президентських виборів влада Молдови може розглянути заборону на діяльність Православної церкви Молдови, яка є частиною РПЦ.
У Молдові розглядається можливість заборони Православної церкви, що входить до складу Російської православної церкви. Як повідомляє молдавський депутат Богдан Цирдя, це питання може бути порушене після майбутніх осінніх виборів. Про це пише The Moscow Times.
Депутат парламенту від Блоку комуністів та соціалістів (БКС) Богдан Цирдя заявив в інтерв’ю Z-виданню “Известия”, що влада республіки може продовжити “український сценарій” і піти заборону Православної церкви Молдови, якщо нинішній президент Майя Санду здобуде перемогу на майбутніх виборах, цитує публікацію Діалог.
Цирдя поскаржився, що Санду вже провела низку реформ, аналогічних українським, включаючи заборону мовлення російських ЗМІ та обмеження для використання російської мови. Наступним кроком може стати заборона Православної церкви Молдови, яка є самоврядною частиною РПЦ, — припустив проросійський депутат.
З ним погоджується і його колега по партії Володимир Односталко, який заявив, що до проведення виборів та референдуму про євроінтеграцію такі заходи навряд чи будуть вжиті, щоб уникнути загострення ситуації в країні. Він також зазначив, що Молдова перебуває у складній економічній ситуації, і такі дії можуть зміцнити позиції опозиції.
У публікації зазначається, що близько 70% населення Молдови та Придністров’я є прихожанами Молдавської православної церкви, що робить заборону особливо чутливим питанням для влади.
Проте представник правлячої партії PAS Василь Шоймару сподівається, що “російське православ’я” буде заборонено: “Я вірю, що проблема митрополії буде вирішена цієї осені”.
Нагадаємо, що Верховна рада України ухвалила законопроект, який забороняє діяльність РПЦ та її підконтрольної структури УПЦ на території країни. Метою закону є протидія пропаганді “російського світу” та спробам використати релігійні організації на користь Кремля. Естонія також вжила заходів проти РПЦ, прибравши згадку про Московського патріархату з назви своєї православної церкви.