“У першу чергу – гроші на ЗСУ, але місто також має жити”: головне з пресконференції міського голови Чернівців Романа Клічука

На ЗСУ – мільйони, до кінця місяця відкриють сквер на Соборці, у кінотеатрі “Чернівці” завершують капітальний ремонт, а також готуються до початку зими. Про те, чим живе місто, розповів на щомісячній підсумковій пресконференції міський голова Чернівців Роман Клічук.

Про допомогу ЗСУ й розвиток міста

15,3 мільйона гривень – на підтримку української армії. Таке рішення прийняли під час крайньої сесії Чернівецької міської ради. Також міська рада оголосила тендер на закупівлю 22 квадрокоптерів на понад п’ять мільйонів гривень. А від початку повномасштабного вторгнення з бюджету Чернівців виділили на Збройні сили України майже пів мільярда гривень. Таку інформацію озвучив Роман Клічук під час пресконференції.

– До кінця року ми також виділимо кошти для військових частин, які базуються у Чернівцях. Жодного запиту, який надходив від військових частин, і ми не підтримали, немає, – зазначив міський голова.

Роман Клічук: “До кінця року ми виділимо кошти для військових частин, які базуються у Чернівцях”.

На запитання журналістки БукІнфо щодо доцільності витрачати кошти на ремонти доріг та скверів під час воєнного стану, мер відповів, що місто має жити.

– На сьогодні ми виходимо з того фінансового ресурсу, який є у міста. Як і торік, ми шукатимемо баланс. Тобто, в першу чергу – гроші на ЗСУ, а гроші, які лишаються, виділятимемо на потреби міста, залучатимемо меценатів та компанії для приведення міста в порядок. Місто має жити, – зауважив Роман Клічук. – У Чернівцях живуть хлопці, які комісувалися з армії, їх є багато. Ми маємо попіклуватися, щоб у Чернівцях вони вільно пересувалися і по тротуарах, і у громадському транспорті.

Про будинки для переселенців та відповідальність за російську музику

Мер Чернівців розповів, що в Чернівцях будуватимуть багатоквартирні будинки для переселенців. Мовляв, землю виділили ще в 2022 році.

– Це будівництво – ініціатива уряду і європейських фондів. На сьогодні виділена сума – 12 мільйонів євро, – зазначив Клічук. – Ми виділили землю ще в 2022 році на будівництво двох будинків. Наразі йдуть процедури проєктні, узгодження: на скільки поверхів мають бути будівлі, який там має бути паркінг і таке подібне. Зараз все вперлось в технічну сторону.

Також мер прокоментував рішення щодо заборони звучання російського культурного продукту в громадських місцях Чернівців і відповідальність за звучання російської музики.

Роман Клічук: “Якщо будуть використовувати російську музику, вирішуватимемо, якою буде вже відповідальність”.

– Особисто я вважаю, що це рішення має поки більш превентивний характер. Упевнений, що в Чернівцях живуть свідомі люди, які знають, що живуть в країні, де йде війна. Якщо будуть використовувати російську музику, будемо приймати рішення спільно з правоохоронцями й інспекцією, яка працює в Чернівцях. Вирішуватимемо, якою буде вже відповідальність.

Про локації, які відкриють уже в серпні

Сквер Дня вишиванки, що на Соборній площі, планують відкрити до кінця серпня. Попри те, як зауважує Клічук, що в підрядника – проблеми з нестачею робітників.

– До кінця серпня плануємо завершити ремонт, як і анонсували. У підрядника проблеми з робітниками, їх призивають до армії, – зауважив Роман Клічук. – Ми не поспішаємо, але наразі, думаємо, що до кінця серпня роботи завершать.

Косметичний ремонт проводять і в залі кінотеатру “Чернівці”. До початку Одеського кінофестивалю, який також стартує у серпні в Чернівцях, усе буде готово.

– Кінотеатр не працював майже два роки, ми не робимо там ремонт з реставрацією, але приводимо зал в порядок косметично, аби гостям там було комфортно, – зазначив Клічук.

Міський голова також зауважив, що протягом серпня вже встановлять пам’ятник Сидору Воробкевичу. Він стоятиме у сквері навпроти центрального корпусу ЧНУ.

Про нову комунальну установу й скорочення у міськраді

Щодо нової комунальної установи, яку створять у Чернівцях, а саме «Агенцію розвитку Чернівців», то вона запрацює з нового року. Разом з тим, ще не відомо, хто її очолить.

– Ця установа буде відповідати за грантові проєкти, які є у відкритому доступі. Думаю, запрацює з нового року, оскільки гроші на це не закладені в бюджет, – зазначив мер. – Діяльність буде зосереджена на грантових проєктах освіти, культури, медицини та інших галузей. Будемо переймати досвід роботи інших міст, де працюють такі агенції.

Роман Клічук: “У міськраді скорочень не буде”.

На запитання журналістів щодо можливості звільнення з посад заступників міського голови, на противагу Кіцманській громаді, Клічук зауважив, що скорочень не буде.

– У нас нема кому працювати, недостатньо працівників. Ті, що є, дуже завантажені роботою, – зауважив міський голова. – Тому в міськраді скорочень не буде.

Про підготовку до зими

Клічук розповів, що на зиму генераторами в місті забезпечать всі котельні, водоканал, школи та лікарні.

– Ми отримали набагато більше генераторів ніж торік, забезпечимо цілком котельні, водоканал, школи, лікарні, де є потреба – збільшимо потужності генераторів. До кінця вересня-жовтня завершимо ці роботи, – зауважив міський голова.

Також він розповів, що з першого вересня відкриються абсолютно всі школи в місті. Оскільки кругом облаштовані укриття.

“Зараз лише обговорюємо, чи буде одна зміна відвідування, а чи дві, – зазначив міський голова. – Але з першого вересня запрацюють абсолютно всі школи”.

Марина КОРПАН, журналістка
Спеціально для БукІнфо (с)

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області