У Повітряних силах України попередили про небезпеку нових ракетних ударів

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Росія має перелік об’єктів України, які потенційно є цілями для ракетних ударів. Загроза обстрілу існує і з Чорного моря, і з більш далеких кордонів.

Про це заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону, пише Обозреватель. Він закликав українців психологічно готуватися до того, що атаки можуть повторитися.

“Ми не раз зазначали, що завдати удару вони можуть будь-коли. Питання в плануванні, організації, розвідці. Після ударів вони роблять якийсь аналіз, [підбивають] підсумки, дивляться, куди ще можна – або повторно завдавати удару по об’єктах критичної інфраструктури, або вибрати новий [об’єкт]”, – пояснив Ігнат.

За його словами, у вихідні 26-27 листопада активність ворожої авіації була зменшена – у повітряному просторі було буквально кілька літаків.

Але авіаційна активність знову висока – кілька десятків ворожих літаків на півночі, сході та півдні. Саме з ними можуть бути пов’язані повітряні тривоги.

“Так, Росія має цілий перелік об’єктів, які є потенційними цілями для неї. Але агресору потрібен певний час для підготовки ударів. Зазвичай РФ здійснює масовані атаки один-два рази на тиждень”, – продовжив Ігнат.

Він розповів, що підняти літаки та направити їх на бойовий курс, завдати ударів – не займає багато часу. “Лише треба ухвалювати рішення. Тому до цього потрібно бути готовими насамперед психологічно і прислухатися до влади, до військових”, – резюмував представник Повітряних сил.

Раніше Ігнат припустив, що періодичність ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури України російськими військами може скоротитися до одного разу на тиждень. Високоточних ракет Х-101, Х-555 і “Калібр” у противника залишилося не так багато.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області