У Празі встановили пам’ятник Путіну у вигляді орка, що закручує газовий кран

За інформацією: Суспільне Чернівці.

У Празі замість статуї маршала Конєва встановили пам’ятник Путіну у вигляді орка, який закручує газовий кран, повідомляє “Настоящее время” з посиланням на Ceske Noviny.

Інсталяцію встановили у найбільшому адміністративному районі чеської столиці – Прага 6. Роботу створено в рамках міжнародної зустрічі художників-ковалів з ініціативи платформи “Подарунок Путіну”. Її автор, чеський скульптор Душан Достал, повідомив, що на виготовлення скульптури витратив два тижні та 130 кг металу.

Пам’ятник є металевим орком з піднятою в нацистському привітанні правою рукою. Ця скульптура, за ідеєю представників платформи “Подарунок Путіну”, символізує позицію Росії, яка вторглася в Україну та використовує природні ресурси, у тому числі газ, для просування своїх геополітичних інтересів.

“Ми вирішили встановити статую, тому що вважаємо за необхідне і розворушити громадськість у Чехії, і надіслати Україні та Росії сигнал, що чехам не все одно, що відбувається в Україні. Статуя не призначена для того, щоб подобатися, вона призначена для того, щоб провокувати, щоб ми всі зрозуміли, що світ, який нас оточує, дуже тендітний. Що за сотні кілометрів від нас стоять солдати, які вбивають жінок і дітей і руйнують будинки”, – заявив один із учасників платформи, бізнесмен та меценат Далібор Дедек.

За словами ще одного представника платформи, Мартіна Одрачека, із владою столиці Чехії погоджено: нова інсталяція залишиться на цьому місці до початку січня 2023 року. Після цього її автор Душан Достал має намір продати скульптуру на аукціоні, а виручені кошти направити на допомогу Україні.

Металевий орк з обличчям Путіна також має на меті підтримати ініціативу щодо відключення будівель російського посольства в Празі від електроенергії, газу та водопостачання як відповідь на руйнування військами РФ енергетичної інфраструктури України.

Скульптура встановлена ​​в тому самому місці, де до квітня 2020 стояла статуя маршала СРСР Івана Конєва. Пам’ятник маршалу після демонтажу перемістили до музею, а на його місці згодом почали проводити заходи, пов’язані з історичним минулим Чехії та СРСР.

Демонтаж статуї Конєва викликав скандал: посольство росії у Празі назвало дію празьких властей “вандалізмом” та “недружнім кроком”. А Слідчий комітет росії порушив у зв’язку зі знесенням пам’ятника кримінальну справу за статтею про “публічне паплюження символів військової слави росії”.

Знести пам’ятник радянському маршалу, який брав участь у звільненні Чехословаччини від нацистів, влада Праги вирішила восени 2019 року. При цьому частина жителів виступала проти зносу, наголошуючи на заслугах Конєва у звільненні Чехословаччини від нацистської окупації, а прихильники зносу звинувачували маршала у підготовці операції з вторгнення радянських військ до Праги у 1968 році. У результаті було ухвалено рішення перенести пам’ятник у музей.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області