У Румунії, Молдові та Ірландії визнали Голодомор злочином проти українського народу

За інформацією: Суспільне Чернівці.

У Румунії визнали Голодомор страшним злочином проти українського народу та людства. Декларацію про визнання Голодомору (умисного голоду 1932–1933 років в Україні) ухвалив спільний пленум Палати депутатів та Сенату.

Про це повідомляють видання Agerpres та Спілка українців Румунії (UUR). Як відомо, четверта субота листопада кожного року є днем, коли українці скрізь вшановують пам’ять приблизно 10 мільйонів співвітчизників, які загинули через репресивну політику сталінського режиму, пише Обозреватель.

Ініціатором ухвалення цієї декларації став голова Спілки українців Румунії депутат Микола Мирослав Петрецький.

Документ висловлює солідарність з українським народом і віддає шану жертвам умисного голоду, якого українці зазнавали у період з 1932 по 1933 рік внаслідок радянської окупації.

Декларація також засуджує злочинний спосіб, яким румуни з Бессарабії зазнавали умисного голодування та насильницької колективізації у 1946-1947 роках.

Європейська інтеграція, йдеться в документі, заснована на примиренні та прийнятті трагічних моментів в історії ХХ століття, на побудові спільного майбутнього, заснованого на спільних цінностях та принципах, та увічненні подібних трагедій, що допомагає запобігти подібним подіям у майбутньому.

Депутат НЛП Олександру Мурару зазначив, що сьогодні, після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого, понад 14 млн українців залишили свої будинки, а жорстокі напади, масові поховання та страти повернули Європу на 90 років тому.

“Умисне руйнування енергетичних споруд, водо- та газопостачання України мають явну мету: вморити голодом, заподіяти страждання та повільну смерть українському народу і спричинити безпрецедентний масовий результат. Всі ці методи доводять нам, що Володимир Путін та військово-політична еліта Кремля фактично відновили сталінські плани щодо знищення української нації, і це має викликати не лише бунт, а й солідарність людства”, – наголосив він.

Нагадаємо, у канадському парламенті вшанували пам’ять мільйонів українців, які загинули під час штучного Голодомору, влаштованого радянською владою. Там також нагадали про злочини Кремля, які відбуваються прямо зараз на території України окупаційною російською армією.

У Брюсселі (Бельгія) та Лос-Анджелесі (Каліфорнія, США) вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні. Правда про жахливий злочин Радянського Союзу довгий час замовчувалася, а зараз, під час повномасштабної війни, влада РФ знову використовує голод як зброю.

Парламенти Молдови та Ірландії визнали Голодомор геноцидом українського народу

26 листопада 2022 року в Україні і світі вшановують пам’ять жертв Голодоморів

Верхня палата парламенту Ірландії, а також парламент Молдови ухвалили декларації щодо засудження Голодомору як геноциду українського народу.

Парламент Молдови на засіданні у четвер ухвалив декларацію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. За документ проголосували 54 депутати, жодного голосу проти не було, пише Главком.

Представник Комуністичної партії Молдови Олег Рейдман перед голосуванням пропонував зняти з порядку денного декларацію. Також перед голосуванням депутати від комуністів та партії «Шор» вийшли з сесійної зали.

«Парламент Республіки Молдова в дусі солідарності з українським народом і в ім’я справедливості заявляє, що більшовицький тоталітарний режим колишнього СРСР у результаті застосування політики Голодомору несе відповідальність за акт навмисного геноциду проти українського народу», – йдеться в декларації.

Парламент Молдови також звернувся із закликом до всіх парламентів світу, міжнародних установ проявити повну солідарність з Україною і дати правильну оцінку злочинним діям, вчиненим у 1932-1933 роки.

«Пам’ять Голодомору і прихильність загальнолюдським цінностям зобов’язує нас до солідарності з українським народом задля припинення політики геноциду українського народу у XXI столітті та порятунку миру і свободи на європейському континенті», – йдеться в документі.

1/2 A truly historic decision by the Seanad Éireann to recognise #Holodomor of 1932-33 in Ukraine as a genocide of the Ukrainian people. Ireland is among our closest friends that is not afraid to call a spade a spade. #StandWithUkraine pic.twitter.com/9GCc5dAIdV

— UKR Embassy to Ireland (@UKRinIRL) November 24, 2022

24 листопада верхня палата парламенту Ірландії визнала Голодомор геноцидом українського народу. Про це інформує посольство України в Ірландії.

Сьогодні на засіданні уряду Ірландії депутати проголосували засудили геноцид українців у 30-х роках минулого століття.

«Воістину історичне рішення Шенад Ерен про визнання Голодомору 1932 – 1933 років в Україні геноцидом українського народу. Ірландія належить до числа наших найближчих друзів, які не бояться називати речі своїми іменами», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до Німеччини з закликом визнати Голодомор геноцидом українців.

Також раніше президент України Володимир Зеленський обговорив із прем’єр-міністром Сунаком можливість визнання Британією Голодомору геноцидом українців.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області