У шести громадах Буковини активно навчатимуть залученню мешканців ТГ до прийняття рішень на місцевому рівні

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Знайти порозуміння між мешканцями та іншими зацікавленими сторонами в громаді, врахувати інтереси різних груп при прийнятті рішень, побудувати стійку та продуктивну комунікацію між органами влади та жителями громади для вирішення актуальних проблем. Саме на це спрямований проєкт “Лабораторії творчого діалогу в громадах”, в якому бере участь і громади Чернівецької області.

Проєкт втілює Спілка «Громадські ініціативи України» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», він спрямований на посилення діалогового підходу як важливого інструменту реалізації місцевого самоврядування в українських громадах.

На даний момент, в результаті незалежного відбору, вже визначено 6 громад- учасниць проєкту в Чернівецькій області, до них увійшли: Вікнянська сільська, Герцаївська міська, Мамалигівська сільська, Новоселицька міська, Рукшинська сільська та Сторожинецька міська громади.

В рамках проєкту представники місцевого самоврядування з громад навчатимуться використовувати діалогові методики при проведенні консультацій з громадськістю та на практиці застосують набуті знання. В кожній з громад, які беруть участь в проєкті, оберуть актуальні теми місцевого розвитку, з`ясують різні бачення вирішення місцевих проблем та проведуть громадські обговорення.

Набутий досвід дозволить активніше залучати мешканців громад до процесів прийняття рішень на місцевому рівні в наступні роки, розкриє потенціал громад в процесі відновлення та відбудови, залучення додаткових ресурсів через співпрацю з державними та міжнародними фондами.

Допомагатиме громадам оволодіти інструментами діалогового підходу в процесі проведення громадських консультацій буковинський координатор Ігор Баб’юк.

Проєкт загалом реалізується у 120 громадах з 12 областей України і є однією з перших масштабних ініціатив впровадження діалогового підходу в застосуванні інструментів участі на локальному рівні.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області