Проєкт "Офіцери Служби освітньої безпеки" реалізується за ініціативи керівництва держави та за участі Міністерства внутрішніх справ, Міністерства освіти і науки, Національної поліції України. Його створили, аби захистити дітей в умовах повномасштабної війни та сформувати повноцінне безпекове середовище після її завершення. Ідея посилити захист виникла, в тому числі, через збільшення випадків виявлення фактів обігу незаконної зброї та боєприпасів.
Офіцер Служби освітньої безпеки – це не охоронець, а фаховий посадовець, який разом з адміністрацією навчального закладу відповідатиме за весь комплекс безпекових заходів, починаючи з допуску дітей до приміщення школи.
Наразі такий спеціаліст розпочав свою роботу у Сокирянському ліцеї. Він піклуватиметься про безпеку учнів та виконуватиме три ключові функції – правоохоронну, наставницьку та просвітницьку.
Зазначені фахівці працюватимуть у семи закладах освіти Сокирянської міської територіальної громади. Передуватиме цьому фахове навчання спеціалістів, яке допоможе вдосконалити навички комунікації з учнями різних вікових категорій.
Офіцер «Служби освітньої безпеки» виступатиме посередником між школою, батьками, дітьми та вчителями, забезпечуючи належну взаємодію та реагування на будь-які виклики.
До основних обов’язків спеціалістів належатимуть: профілактика надзвичайних ситуацій, організація пропускного режиму, взаємодія з усіма учасниками освітнього процесу, комунікація з екстреними службами, реагування на правопорушення та, за необхідності, виклик поліції.
Варто зазначити, що безпека – ключове право будь-якого учасника освітнього процесу. Питання безпеки здобувачів та працівників закладів освіти в умовах воєнного стану лише посилилося та набуло нових вимірів: безпека під час повітряної тривоги, дії в разі надзвичайної ситуації, правила поводження з підозрілими предметами тощо. Події війни також впливають на психологічний стан дитини, а це впливає на її поведінку. За всіх цих умов ще більше значення має своєчасна комунікація та взаємодія між закладами освіти, правоохоронними органами, рятувальниками, батьками та громадою. Адже це може зберегти життя та запобігти негативним наслідкам у шкільному середовищі, зокрема правопорушенням.