Україна офіційно заявила про нелегітимність перебування РФ в ООН – Заява Верховної Ради

За інформацією: Суспільне Чернівці.

1 грудня депутати Верховної Ради ухвалили заяву до парламентів та урядів іноземних держав про визнання незаконною присутності Російської Федерації у складі Організації Об’єднаних Націй. Також документ визнає режим Кремля терористичним, який несе загрозу за свої межі.

Це перше визнання на державному рівні з боку України. За відповідне рішення проголосували 314 народних депутатів під час засідання у залі парламенту, пише Обозреватель.

“Хоча Росія претендує на продовження членства СРСР, насправді 26 грудня 1991 року Рада Республік Верховної Ради СРСР чітко зазначила, що “зі створенням Співдружності Незалежних Держав СРСР як держава та суб’єкт міжнародного права припиняє своє існування”, і тому Російська Федерація не може набути статусу держави-продовжувача СРСР”, – заявлено у документі.

Як одну з аргументацій, українські політики окреслили неможливість ООН повноцінно виконувати покладені на неї обов’язки з 2014 року. Це відбувається через постійне накладання вето на низку критично важливих рішень з боку РФ, яку постійно представляє в ООН Сергій Кислиця.

“Пропонуємо членам ООН запровадити обмеження проти членів усіх російських політичних партій, відповідальних за російську агресію в Україні”, – вказано у повідомленні, яке підтримали парламентарі України.

Нещравно у Генасамблеї ООН ухвалили резолюцію, яка вимагає, щоб країна-агресор Росія виплатила Україні репарації. За це рішення проголосували 94 держави.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області