Україна стабілізує енергетичну систему до літа, якщо не буде нових обстрілів — міністр енергетики

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна стабілізує енергетичну систему до літа, якщо не буде нових обстрілів з боку країни-агресора Росії.

За його словами, ситуація в енергосистемі України складна, особливо у Києві, проте українська енергосистема цілісна. Атака дронами в понеділок, 19 грудня завдала суттєвої шкоди.

«Якщо обстрілів не буде, навіть із врахуванням вже пошкодженої генерації, ми стабілізуємо систему до літа», — сказав він в інтерв’ю Forbes.

Галущенко зазначив, що Україна має перелік рішень, які дозволять це зробити.

Серед рішень — мобільні електростанції потужністю до 50 МВт. Вони допоможуть заживлювати електростанції, які «сіли на нуль», а також дадуть додаткову потужність системі.

Галущенко заявив, що в Україні є виробники, які виготовляють такі станції, цитує видання НВ.

Відповідаючи на питання, чи продовжить Росія атаки після опалювального сезону, міністр заявив, що ЗСУ їм допоможуть зупинитися.

Укренерго повідомляло, що станом на ранок четверга, 22 грудня, зберігається значний дефіцит потужності в енергосистемі України.

Наразі працюють усі види генерації. До мережі підключено ще один із блоків атомних електростанцій, ведеться набір потужності.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області