Україна витрачає на війну 130 млрд грн щомісяця – міністр фінансів Марченко

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Україна витрачає на військову кампанію 130 млрд грн на місяць, при цьому держбюджет отримує лише 80 млрд грн доходів. Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко 29 березня на зустрічі з членами Європейської Бізнес Асоціації (EBA).

Про це повідомляє Forbes.

Ключові факти

  • «Ключове завдання – створити умови для фінансування військового бюджету», – наголосив Марченко.
  • Серед ключових напрямів відновлення України міністр назвав енергетичну інфраструктуру, розмінування, питання втраченого чи пошкодженого житла громадян, питання соціальної інфраструктури (школи, лікарні тощо), створення умов для розвитку бізнесу в Україні (кредитні та грантові програми, страхування військових ризиків тощо).
  • За словами Марченка, цього року важливо зібрати заплановані податки, проте кардинальних податкових змін не планується.

Війна збільшила видатки бюджету в 1,5–2 рази. Джерело фінансування – борг і допомога союзних країн. Тільки бюджетні витрати на безпеку зростають більш ніж у 10 разів. Половина всіх видатків іде на армію. Уряд зупиняє всі капвидатки й інвестпрограми, але не зменшує, а навіть трохи збільшує соціальні видатки. Абсолютний рекорд перерозподілу – 78%. Уряд декларує наміри радикально зменшити роль держави після закінчення війни. Але базовий прогноз на 2023 рік передбачає показник перерозподілу близько 60%.

21 березня Верховна Рада ухвалила в цілому зміни до державного бюджету, які передбачають збільшення видатків на 537,2 млрд грн, з яких 96,5% спрямовуються на сектор національної безпеки і оборони. 518 млрд грн спрямовується на потреби війська. Зокрема, грошове забезпечення військових, харчування та виробництво і закупівлю спеціального обладнання, БПЛА. 19 млрд грн спрямовується на поповнення резервного фонду державного бюджету, який використовується для непередбачених і невідкладних заходів.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області