Україна здійснила тестовий імпорт електроенергії з Румунії

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Державний енерготрейдер «Енергетична компанія України» у тестовому режимі імпортував електроенергію з Румунії, повідомила пресслужба компанії. Раніше ЕКУ здійснила тести імпорту зі Словаччини, пише Forbes.

Згідно із повідомленням, енерготрейдер у неділю, 27 листопада, імпортував некомерційні обсяги електроенергії потужністю 1 МВт протягом двох годин (о 9.00 та 14.00).

Право імпортувати електроенергію компанія придбала на аукціоні НЕК «Укренерго» 24 листопада.

У компанії зазначили, що імпорт електроенергії може стати додатковим інструментом стабілізації енергосистеми України. Тестові поставки потрібні для перевірки технічної можливості імпорту електроенергії з Європи у разі необхідності.

Попередні тести імпорту електроенергії ЕКУ здійснив зі Словаччини 27 жовтня та 19 листопада.

У жовтні Росія завдала ударів по низці теплових електростанцій України. Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що імпорт електроенергії може бути одним із варіантів виходу України з кризи, і деякі трейдери вже почали переговори з постачальниками.

Європейський Союз готовий постачати електроенергію Україні у випадку дефіциту. Про це в інтервʼю УНІАН повідомила єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон. За її словами, наразі є необхідні передумови для того, щоб ЄС постачав електроенергію до України.І перший крок був зроблений ще в березні, коли за два тижні були синхронізовані українська енергомережа з мережею континентальної Європи.

23 листопада Росія здійснила сьомий масований обстріл української енергетичної інфраструктури. З більш як 70 випущених ракет 51 було збито силами ППО. Два десятки влучили в обʼєкти інфраструктури в Києві, Львові, Вінниці, Кривому Розі.

«Внаслідок цього було знеструмлено переважну більшість споживачів електроенергії по всій країні. Відбуваються аварійні відключення. Відсутність електроенергії може вплинути на наявність тепло- та водопостачання», – йдеться в заяві Міністерства енергетики.

На Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС спрацював аварійний захист, внаслідок чого всі енергоблоки були автоматично відключені. Усе через зниження частоти в енергосистемі України.

Російські ракетні удари по енергетичній інфраструктурі призвели до відключення електроенергії не лише в Україні, а і на половині території сусідньої Молдови.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області