Укриття відчинять, “нічийні” гаражі демонтують, а приміщення московських церков повернуть місту: Клічук повідомив, що чекає чернівчан у червні

Місто донатить на ЗСУ, а також проводить декомунізацію вулиць. Крім того, ремонт деяких центральних вулиць розтягнули на все літо, а приватні перевізники відмовились купувати нові й комфортніші автобуси. Чим живуть Чернівці та що зміниться найближчим часом, розповів на щомісячній підсумковій прес-конференції мер міста Роман Клічук.

Донати, укриття, «вбита Олімпія» та декомунізація

“Місто допомагатиме ЗСУ. Ми вчергове виділили кошти. Це дев’ять мільйонів гривень. Продовжуємо підтримувати нашу українську армію. Очікуємо контрнаступу та перемоги, – зазначив Роман Клічук. – Також 13 мільйонів гривень на сесії міської ради виділили на капітальний ремонт “Олімпії”. Нагадаю, що минулого року там діяв хаб зі збору та розміщення гуманітарної допомоги. Приміщення повністю “вбили”. Плануємо до першого вересня привести там усе до ладу. Це буде хороший, сучасний спортивний комплекс”.

Комфортними, а головне відчиненими, будуть і міські укриття. Їхній стан уже перевіряють спеціальні служби.

– У п’ятницю було розпорядження, ми створили комісію з представників міської ради, ДСНС і поліції, триває перевірка всіх укриттів у Чернівцях, – зауважив Клічук. – Є порушення, які ми усуваємо разом. Є укриття, що у власності міста та приватній, й ми спільно з правоохоронцями та ДСНС вирішуємо, як зробити так, аби вони були в належному стані та відкритими постійно.

Скріншот відео

Повну декомунізацію на чернівецьких вулицях мають провести вже протягом червня.

– Усі таблички зі старими, комуністичними назвами вулиць замінимо новими, з українськими назвами, – зазначив мер. – Щоби декомунізація відбувалася не лише на папері.

Зокрема, як приклад, Клічук назвав вулицю Січових Стрільців (колишня Московської Олімпіади).

Транспорт, штрафи і «вічні» перевізники

Пільговиків, які ще не отримали транспортної картки, в тролейбусах не штрафуватимуть ще протягом червня, пообіцяв мер, нагадавши, що з першого червня в тролейбусах оплачують за проїзд лише електронними коштами.

– Часто так відбувається, що люди відкладають усе на останній момент. Так і у випадку з безготівковим проїздом. Є чимало звернень, що люди пільгових категорій ще не отримали транспортних карток, – каже мер. – Наразі ми намагаємося ввійти в їх положення. Протягом червня пільговиків без транспортних карток не штрафуватимуть. Сподіваюсь, протягом місяця кожен свій документ отримає.

Разом з тим, мер наголосив, що штрафують приватних перевізників.

– Раніше ми отримували більше скарг на приватних перевізників, як зараз. Скажімо, люди багато жалілися саме на перевізника 10 маршруту, що їздить із Калічанки, – зазначає Роман Клічук. – Та все одно бачимо ситуацію, коли лише один чи два перевізники намагаються робити нормальний сервіс. Перевізників, що порушують, штрафуємо. Таким чином, змушуючи дотримуватись угод.

Нових автобусів на приватних маршрутах чернівчанам також скоро не бачити.

– Перевізники не готові інвестувати гроші в нові автобуси. Нема можливості, – констатує міський голова. – А змінити їх на кого? На жаль, на відкриті конкурси щодо міських перевезень не подають заявки перевізники, скажімо, з інших областей. Приходять одні й ті ж. Нема кому замінити їх на маршруті.

“Вічний” кіоск Гросу і суд з московськими попами

Нові кошти в бюджет – завдяки бізнесу та відновлення робочих місць у Чернівцях “вибивають” у судах та через звернення до президента.

Фото: Суспільне Чернівці

Справу щодо розірвання угоди з орендарем кіоску на території скверу поблизу центрального корпусу ЧНУ передали до суду.

– Власником кіоску є Михайло Гросу. Людина – не бідна. За оренду він сплачує місту 36 тисяч гривень на рік. При тому, що скажімо, за кіоск на Кобилянської в бюджет міста надходить один мільйон гривень, а біля стадіону “Буковина” – 400 тисяч гривень, – зауважує Клічук. – Пан Гросу взяв у оренду кіоск ще 20 років тому. Після закінчення терміну оренди міська рада у законний спосіб повідомила про те, що не продовжує угоду. Питання двічі виносили на розгляд сесії міської ради, але через “дружні” стосунки власника з депутатами, за це питання двічі не проголосували. Зараз справа – у суді.

Судиться міська рада і з Московським патріархатом. Так, представники МП не хочуть звільняти приміщення, що належить міській раді. Церкви знаходяться на вулицях Зеленій та Головній.

– Два тижні тому ми надіслали листа про передачу приміщення кладовищу на Зеленій, – зазначає Клічук. – УПЦ МП відмовилася від цієї передачі. Ми звертаємося в суд, щоби в судовому порядку це приміщення нам віддали. Така ж ситуація й по передачі приміщення церкви на Головній. Та ця справа ще на початковому етапі вирішення.

“Зачароване коло” з Машзаводом

Нема й результату з Києва на звернення депутатів міської ради до керівництва країни щодо відновлення роботи ТОВ “Машзавод”, який потрапив під незрозумілі, необґрунтовані санкції РНБОУ.

(Від редакції: Кілька сотень людей вже вісім місяців без роботи, а донедавна успішне підприємство на межі банкрутства. В той же час бюджет міста недоотримує мільйонні податки. За словами начальника Чернівецької ОВА Запаранюка, рішення про відміну санкції ще у лютому відкликала РНБОУ, але дивним чином досі указ не може підписати президент. Очевидно, комусь вигідна ця ситуація…)

– Ми робили дуже багато, щоби достукатися до президента й відновити роботу підприємства. Були й усні, й письмові звернення, – каже Клічук. – Та відповіді поки ніякої. Питання просто застопорилося. Вирішення його ж можливе лише на національному рівні.

Дороги й гаражі

Ремонт вулиці Івана Богуна, що в центрі Чернівців, перенесли ще на три місяці. Як зауважив Клічук, це вже не перший випадок, коли ремонт вулиць відкладається через сюрпризи під землею. Цього разу при розкопках знайшли невідомі, старі мережі.

– Здавалося би, що сприятливі погодні умови, а Богуна не ремонтуємо. Є дві причини, – зазначив Клічук. – По-перше, ремонт ще навесні відклали через тодішні несприятливі умови. Спершу був сніг, а потім дощило. Згодом же виявилося, що є певні мережі, які не були в проекті. Тобто, в центрі міста при розкопках виявляються мережі, які існували 30-50 років тому. А їх нема в планах. Щоб ці мережі демонтувати чи зробити якісь зміни, треба змінити ту ж документацію. А це все час. Хоча ремонт цієї вулиці можуть і швидше зробити, якщо знову не з’явиться якихось непорозумінь.

Інвентаризацію гаражів проводять у місті вже кілька місяців.

– Їх дуже багато. І в старому, й новому фонді. А має бути елементарний порядок, – каже Клічук. – Інвентаризація для того, щоби визначити, які гаражі поставлені законно, а які ні. Після перевірки вже будемо вирішувати, що робити з тими гаражами, які поставили самовільно, де немає дозвільних документів. У кожному випадку вирішуватимемо індивідуально, чи демонтувати такий самовільно встановлений гараж. Та моя думка така, що якщо незаконно, то підлягає демонтажу.

Хейт та боти в мережі

Міський голова Чернівців Роман Клічук вважає, що «хейт» в мережі в його сторону – справа рук ботів або ж людей, кому він просто перейшов дорогу.

– Щоб ти не робив, завжди знайдуть задоволені й не дуже. Ті, що «хейтять» діяльність мера в пабліках, не ідентифікуються, здебільшого. Чимало серед них ботів, – каже міський голова. – Крім того, багато людей у Чернівцях незадоволені змінами і прозорістю, яку принесла нинішня влада. Бо багато жили за рахунок місцевих коштів і бюджету. Є навіть компанії великі, які наживалися на коштах з бюджету. Зараз же втратився їхній бізнес. Та ми не звертаємо на це уваги й просто по совісті робимо свою справу.

Клічук також згадав розділ “Наші хейтери” на сайті Чернівецького тролейбусного управління, де ті ведуть так званий облік своїх критиків.

“Підхід нестандартний, – прокоментував мер. – З одного боку прикольно, з іншого – лишнє. Читав про це в різних медіа. Відношення навіть у самих журналістів до такого розділу різне. Хоча й 90 відсотків тих же хейтерів – неіснуючі боти. Що тут сказати? Молодь, яка прийшла на роботу в ЧТУ, закреативила. Принаймніі, їм вдалося привернути особливу увагу до ЧТУ. Ще ніколи про це підприємство стільки не говорили, в тому числі й на центральному рівні”.

Марина КОРПАН, журналістка
Спеціально для БукІнфо (с)

Світлини авторки та скріншот відео

ДО РЕЧІ:

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області