Ультиматум Трампа не налякав Путіна: інсайд з Кремля

Загрози президента США запровадити “нездійсненні тарифи проти країн БРІКС” сприйняли в Москві “з полегшенням”.

Президент США Дональд Трамп починає всерйоз сприймати російську загрозу: він пообіцяв передати Україні нове озброєння та погрожував запровадженням вторинних санкцій, якщо Москва протягом 50 днів не погодиться на припинення вогню.

Однак у Москві заява Трампа викликала “швидше полегшення, ніж на сполох”. Російський фондовий ринок виріс, рубль зміцнився до китайського юаня, оскільки заходи США були сприйняті як менш жорсткі, ніж очікувалося, пише The Telegraph.

Російські чиновники залишилися задоволені тим, що глава Овального кабінету “готовий запровадити лише значною мірою нездійсненні тарифи проти країн БРІКС”, йдеться у матеріалі, який цитує Діалог.

Тим часом риторика у російському керівництві залишається агресивною. Колишній президент Дмитро Медведєв пригрозив ударами по країнах Заходу, а російські пропагандисти закликають посилити удари по критичній інфраструктурі України.

Окупаційна армія РФ і так 16 липня випустила понад 400 ракет і дронів по українських енергетичних об’єктах. Близько 160 000 російських військових зосереджені в районі Куп’янська Харківської області, а також на донецьких напрямках – Покровськ та Костянтинівка. Є підозри, що окупанти можуть готувати новий наступ.

Видання зазначає, що все це говорить про недостатньо жорсткі дії з боку адміністрації Трампа.

Щоб виправити цю ситуацію, аналітики пропонують стратегію дій, що включає три взаємопов’язані елементи.

1. Посилення санкцій . Потрібно усунення лазівок, через які Росія отримує дохід. удосконалювати обхідні схеми доти, як Захід встигає відреагувати.

2. Розширення постачання зброї Україні. Пакет допомоги від союзників по НАТО, підтриманий Трампом, швидше за все, включатиме батарею Patriot та далекобійні ракети ATACMS Незважаючи на заявлені $10 млрд, цих коштів може бути недостатньо, враховуючи високу вартість комплексів Patriot та ракет ATACMS. Україна потребує більшої кількості артилерії, особливо на тлі постачання снарядів із Північної Кореї до Росії.

3. Підтримка українського ВПК. Україна активно розвиває власні технології, включаючи дешеві дрони та ракети “Нептун” з дальністю до 1000 км. Український лідер Володимир Зеленський запропонував угоду США: українські технології в обмін на американську зброю. Це може зміцнити як Україну, так і всю систему безпеки НАТО.

Оглядачі зазначають, що Трамп уже демонстрував вміння поєднувати жорсткий тиск та продумані ризики, наприклад, щодо ядерної програми Ірану. Нині подібний підхід необхідно застосувати у ситуації з Росією.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області