Уряд ухвалив автоматичне продовження низки соціальних виплат з 1 січня 2023 року

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Раніше для продовження соціальних виплат з 1 січня 2023 року людям потрібно було переподати документи. Але через складну ситуацію в Україні та перебування багатьох громадян за кордоном, Кабмін за ініціативи Мінсоцполітики прийняв рішення автоматично їх продовжити до завершення воєнного стану та ще одного місяця після цього.

Як повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики, з 1 січня будуть автоматично продовжені такі соціальні виплати та допомоги:

● на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

● на дітей, хворих на тяжкі захворювання;

● дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;

● особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

● особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ внаслідок психічного розладу;

● особам, які не мають права на пенсію;

● особам з інвалідністю.

Звертаємо увагу, що внутрішньо переміщені особи також продовжать автоматично отримувати допомогу на проживання з 1 січня 2023 року, без необхідності додаткових звернень до органів соцзахисту.

Крім цього, до 31 грудня 2023 року автоматично продовжуються виплати непрацюючим працездатним особам, які доглядають за людьми з інвалідністю I групи, або за тими, хто досяг 80-річного віку.

За словами міністерки соціальної політики Оксана Жолнович, ухвалене рішення “забезпечить зручність для тих громадян, які об’єктивно мають право на автоматичне продовження виплат. Це також дозволить забезпечити надання допомоги тим, хто її дійсно потребує”.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області