Економічне бронювання від мобілізації можуть запровадити в Україні вже цього року, але це складне питання, яке довго обговорюється.
Про це заявив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев в інтерв’ю РБК-Україна, пише NV.
Відповідаючи на запитання про можливість запровадження економічного бронювання вже цього року, Гетманцев відповів: «Так», однак підкреслив, що це дуже складне соціально-політичне рішення.
«Такий підхід під час війни розмежовує людей, а також є питання, як це рішення сприймуть військові, що дуже важливо в контексті неможливості проведення демобілізації. Це надзвичайно чутливе питання», — додав він, наголосивши, що це одне з найскладніших питань за останні п’ять років.
«Його неможливо вирішити так, щоб усі були задоволені. Але воно загострює соціальні протиріччя в країні», — зазначив він.
За даними Гетманцева, згідно з підрахунками Міністерства фінансів, щомісячні надходження до бюджету від економічного бронювання можуть становити близько 8 млрд грн. Це можливо, якщо більшість військовозобов’язаних, які отримують зарплату менше ніж 35 000 грн, отримуватимуть саме таку суму.
«Критерій для бронювання у вигляді розміру офіційної зарплати має бути. Це сприятиме детінізації економіки та виведенню зарплат із „тіні“, що є правильним рішенням», — наголосив Гетманцев.
Водночас він зазначив, що ресурс, на який можна розраховувати в бюджеті від економічного бронювання, не визначено.
«Не можна бути впевненим на 100%, що ці кошти дійсно будуть отримані. Мінфін розрахував на 8 млрд гривень щомісяця — будемо сподіватися, що ці гроші будуть», — резюмував депутат.
10 червня 2024 року Кабмін змінив критерії бронювання від мобілізації. Так, згідно з оновленими критеріями бронювання, затвердженими постановою Кабінету міністрів № 650, критично важливими визнають благодійні організації, що здійснюють виробництво/закупівлю товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань, які включені до переліку, затвердженого Міноборони.