22 січня Україна відзначає пам'ятну дату, яка поклала початок української державності і стала ключовим моментом в історії нашого державотворення. Це свято єдності нації, яке нагадує всім, що ми, українці,‑ один народ і жодні кордони не зможуть нас розділити.
Офіційно ця дата встановлена Указом Президента України від 21.01.1999 №42 «Про День Соборності України» ‑ з метою вшанування світлої пам’яті про українських патріотів, що протягом віків боролися за свободу та незалежність Української держави.
У січні 1918 року була проголошена Українська Народна Республіка, а на територіях, що входили до Австро-Угорської імперії, була заснована Західноукраїнська Народна Республіка. У грудні 1918 року лідери обох держав в українському місті Фастів підписали акт об’єднання українських земель.
22 січня 1919 року цей договір, що увійшов у історію як «Акт злуки», був обнародуваний у Києві на Софійській площі.
Це державне свято символізує єдність усіх українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти цілісність та незалежність, акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.
Сьогодні відзначають 106-ту річницю проголошення Акту Злуки, що увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України і засвідчив, що сила нації ‑ в єдності.
Ми завжди будемо захищати територіальну цілісність України, боронити соборність і свободу, здобуту нашими пращурами. Кожен українець розуміє важливість й ціну цієї боротьби та впевнений, що немає сили, яка б змогла зламати сильний дух нашої нації.
Нехай любов до рідного краю додає нам сил для боротьби із ворогами!