За доставку газу буковинці заборгували майже 77 мільйонів гривень. Стало відомо, де найбільше боргів

За інформацією: Суспільне Чернівці.

В березні 2022 року, заборгованість побутових споживачів газу становила 32,8 млн грн, станом на сьогодні – це 76,9 млн грн. Щоб зменшити борг населення, компанія вимушена вдаватися до стягнення заборгованості в судовому порядку.

З початку воєнних дій, на Буковині значно знизився рівень розрахунків за послуги розподілу (доставки) газу. Наразі, найбільше боргують клієнти Чернівецького відділення – 27,9 млн гривень.

Як повідомляє пресслужба АТ “Чернівцігаз”, споживачі, яких обслуговує Новоселицьке та Кіцманське відділення компанії накопичили заборгованість в 15,5 та 13,4 млн грн. Борг клієнтів Вижницького відділення склав 11,1 млн грн. Дещо менше, а саме 8,8 млн грн, потрібно сплатити за газ отримувачам послуг Сокирянського відділення.

Виконувати усі критично важливі роботи на газорозподільній системі, газовики можуть лише за умови належного рівня оплати за послуги розподілу газу, – зазначають у компанії.

«Попри воєнний стан, компанія приділяє максимальну увагу модернізації об’єктів критичної інфраструктури. Завдяки цьому, нам вдалося пройти надскладний опалювальний сезон без будь-яких відключень. Цьогоріч, ми запланували й заміну мереж і газорегулюючого обладнання, в які плануємо вкласти 53,4 млн грн. Однак, рівень заборгованості населення зараз перевищує розмір наших річних капіталовкладень», – коментує ситуацію Голова правління АТ «Чернівцігаз» Віктор Горда.

В умовах війни, за несвоєчасну оплату послуг до боржників не застосовуються штрафні санкції та припинення надання послуг. Однак, стягнення заборгованості в судовому порядку можливе.

Наразі, 305 позовів на загальну суму 1,5 млн грн вже на розгляді суді. Окрім погашення заборгованості за послуги розподілу газу, споживач додатково понесе й інші витрати, такі як судовий збір, що складає 2 680,40 грн.

Також, споживачі газу, які накопичили заборгованість та понад три місяці не розраховувалися за комунальні послуги, в тому числі й послуги доставки газу, ризикують не отримати житлову субсидію. Перегляд її призначення на наступний період (до квітня 2024 року), відбудеться вже в травні, йдеться у повідомленні.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області