За рік до держбюджету надійшло 4 мільйони гривень від приватизації та оренди майна у Чернівецькій області

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Приміщення Вашківського спиртзаводу. Фото: https://privatization.gov.ua/

Упродовж 2022 року від оренди державного майна обласне управління фонду держмайна отримало понад 2,3 мільйона гривень. Ще майже 1,7 мільйона гривень — від приватизації об'єктів.

Про це у коментарі Суспільному повідомили в обласному управлінні фонду держмайна.

За інформацією управління, протягом 2022 року уклали 13 договорів оренди, п'ять з них — на аукціоні, вісім — з бюджетними установами без проведення аукціону — це більше, ніж планували.

Найбільші аукціони з оренди, які відбулися:

  • Державного майна площею 2036 квадратних метрів. Його орендує релокований бізнес за 500 тисяч на місяць. Стартова ціна була 2036 грн. Орендар сплачує пільгову плату перших 6 місяців — одну гривню за 1 квадратний метр.
  • Приміщень Кельменецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги площею 60 квадратних метрів. Його орендують за 6 100 гривень на місяць.

Приміщення, якке здали в оренду у Кельменцях. Фото: orenda.gov.ua

  • Приміщення площею понад 130 квадратних метрів у Чернівцях. Його здали за 15 тисяч гривень на місяць на період воєнного стану та 1 рік після його закінчення. Приміщення перебуває на балансі Чернівецького коледжу Львівського національного аграрного університету.

Фото приміщення, яке здали в оренду. Джерело: olx.ua

У 2022 році відбулися чотири онлайн-аукціони з продажу об’єктів малої приватизації, наразі уклали три договори купівлі-продажу. У середньому в аукціонах брали участь троє учасників.

Першим у році до початку повномасштабного вторгнення підписали договір на продаж будівлі передавального радіоцентру в селі Чагор. Через те, що переможець не повністю сплатив за об’єкт, до нього право власності не перейшло. До держбюджету перерахували майже 20 тисяч гарантійного внеску від переможця.

Будівля радіоцентру в Чагрі. Фото: /privatization.gov.ua

У жовтні продали об'єкт у Сторожинці за понад мільйон гривень — ціна зросла від стартової у півтора раза. Це частина адміністративного корпусу й нежитлового приміщення з гаражем.

Об’єкт у Сторожинці, який продали на аукціоні. Фото: Фонд державного майна

У листопаді продали приміщення в селі Романківці за понад 300 тисяч гривень. Це гараж, три склади, вбиральня та криниця загальною площею 378,7 метрів квадратних.

Будівля на продаж у селі Романківці. Фото: Фонд державного майна

Також у грудні провели аукціон з продажу лабораторного корпусу, складу та гаража у мікрорайоні "Садгора". Загальна площа будівель — понад 1 400 квадратних метрів. Втім через те, що переможець не подав всі визначені законодавством документи, його дискваліфікували. До держбюджету зарахували понад 170 тисяч гарантійного внеску. Аукціон проведуть заново 11 січня. Участь можна взяти до 10 січня.

Приміщення лабораторного корпусу. Фото: Фонд держмайна

Також цьогоріч проведуть аукціон з продажу приміщення Вашківського спиртзаводу за майже 4 мільйони гривень. Торги проведуть 27 січня.

Приміщення Вашківського спиртзаводу. Фото: https://privatization.gov.ua/

Що відомо

  • В умовах воєнного стану приватизацію спростили та пришвидшили — терміни від оголошення аукціону до підписання договору не більше двох місяців. Якщо з першого разу лот не було продано, то допускається зниження стартової ціни – до 50%.
  • Згідно з Постановою Кабміну від 27 травня 2022 року, приміщення в оренду можна здати за спрощеною процедурою, отримати пільги та знижки. Зміни діють і для релокованих підприємств -, призвані або прийняті на військову службу орендарі після оголошення воєнного стану повністю звільняються від орендної плати, 50% знижку отримають всі інші орендарі, а також 25% знижки отримують орендарі єдиних майнових комплексів. Знижки діють автоматично з моменту оголошення воєнного стану, додаткових документів подавати не потрібно.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області