Залужний дав інтерв’ю The Economist: Росіян та всіх інших ворогів потрібно вбивати, тільки вбивати. І не боятися це робити

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Завдання Сил оборони України у процесі вигнання російських окупантів з української землі – максимально знищувати особовий склад ворога. Про це в інтерв’ю The Economist сказав головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний.

Він нагадав, що для ЗСУ війна почалася не у 2022 році з тотального вторгнення РФ, а 2014-го, і особисто для нього – у липні.

“І я у 2014-му поняття не мав, що таке війна насправді. Я прочитав багато книжок, закінчив усі академії із золотою медаллю, теоретично все розумів, але не розумів, що таке війна насправді. Але за вісім років війни, до 2022 року, і я, і мені подібні – ми все чудово зрозуміли”, – розповів Залужний.

За його словами, коли почалася широкомасштабна агресія Росії, військові “впровадили не лише наші знання, які в нас уже були у 2014 році, а й навички та досвід, які ми набули з того часу”.

“І найголовніший досвід, який у нас був, той, який ми сповідували майже як релігію, полягає в тому, що росіян і будь-яких інших ворогів потрібно вбивати. Тільки вбивати. І не боятися, найголовніше, це робити”, – сказав головком.

Для того, аби українські війська вийшла на кордони 23 лютого, їм потрібно мати 300 танків, близько 700 бойових машин піхоти та 500 гаубиць. Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв’ю The Economist.

«Я знаю, що можу перемогти цього ворога. Але мені потрібні ресурси. Мені потрібно 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць. Тоді, думаю, цілком реально вийти на рубежі 23 лютого», – наголосив він.

За словами Залужного, наразі він отримує «те, що отримує, але це менше, ніж те, що потрібно».

«З такими ресурсами я не можу проводити нові великі операції, хоча ми зараз працюємо над нею. Вона уже на підході, але ви її ще не бачите», – додав головнокомандувач ЗСУ.

Залужного також запитали, чи союзники стримують якимось чином Україну від наступу на окупований Крим. «Я не можу відповісти на питання, стримують чи ні. Я просто констатую факти. Для того, щоб дістатися до кордонів Криму, на сьогодні нам потрібно подолати відстань у 84 км до Мелітополя. Нам, до речі, цього достатньо, тому що Мелітополь дав би нам повний вогневий контроль над наземним коридором, тому що з Мелітополя ми вже можемо обстрілювати Кримський перешийок, тими ж Himars тощо», – відповів він.

Залужний: Росія готує 200 000 нових солдатів.
Не маю сумніву, що вони знову підуть на Київ

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не виключає,що Російська Федерація може вдатися до повторної спроби наступу вже в лютому. Для України головне утримати лінію фронту й не здавати позиції, оскільки звільняти території для наших солдатів набагато важче. Про це Залужний повідомив в інтерв’ю для The Economist.

Як відзначив головнокомандувач, Україна моніторить ситуацію навколо фронту й підготовки Росії до повторного наступу за допомогою партнерів. Наразі важливим завданням для ЗСУ, є підготовка до можливого наступу Росії у лютому, аби продовжувати війну зі свіжими силами та резервами.

«Наші війська зараз всі зав’язані в боях, вони стікають кров’ю. Вони стікають кров’ю і їх витягують. Вони стікають кров’ю і тримаються виключно завдяки мужності, героїзму і вмінню командирів тримати ситуацію під контролем», – додав Залужний.

За словами головнокомандувача ЗСУ, Росія може відновити наступ в лютому, в кращому випадку в березні, а в гіршому – в січні. Водночас наступ може відбутися не на Донбасі, а в напрямку Києва з боку Білорусі. Також не виключають й південний напрямок.

«Ми зробили всі розрахунки – скільки нам потрібно танків, артилерії і так далі, і так далі. Це те, на чому зараз потрібно всім сконцентруватися. Нехай пробачать мені солдати в окопах, але зараз важливіше зосередитися на накопиченні ресурсів для більш тривалих і важких боїв, які можуть початися в наступному році» – зауважив Залужний.

Мобілізація в Росії спрацювала — противник готує 200 000 нових солдатів і майже напевно знову спробує атакувати Київ.

За його словами, неправда, що проблеми з мобілізацією в Росії настільки серйозні й окупанти-призовники не боротимуться.

“Вони будуть. Цар наказує їм воювати – і вони воюють. Я вивчав історію двох воєн у Чечні — це було те саме. Можливо, вони не настільки добре оснащені, але вони все одно становлять для нас проблему”, — сказав Залужний.

Він зазначив, що, за оцінками українського командування, резерв Росії становить близько 1,2-1,5 млн осіб, з яких готують 200 000 нових солдатів.

“Не сумніваюся, що вони спробують знову піти на Київ”, — резюмував він.

Про усе необхідне для наших воїнів головнокомандувач планує обговорити з головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Марком Міллі.

“За наслідки не ручаюся”. Залужний звернувся до союзників і відповів щодо мобілізації

Валерій Залужний (Фото – Генштаб ЗСУ)

До лав Збройних Сил України мобілізовано достатньо людей, але їм потрібно набагато більше озброєння та боєприпасів, ніж надходить від союзників та вітчизняного оборонно-промислового комплексу. Якщо це не буде забезпечено, армія стоятиме до кінця, але тоді “за наслідки не ручаюся”, заявив в інтерв’ю The Economist головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Він повідомив британському виданню, що Генштаб зробив усі необхідні розрахунки – скільки Україні потрібно танків, артилерії та іншого (“мені потрібно 300 танків, 600-700 БМП і 500 гаубиць”), – і “це те, на чому зараз усім потрібно зосередитися”.

“Хай пробачать мені солдати в окопах, зараз важливіше зосередитися на накопиченні ресурсів для більш затяжних і важких боїв, які можуть розпочатися наступного року”, – сказав він англомовній аудиторії.

Генерал додав, що обговорює ці питання із топгенералом армії США Марком Міллі.

“Я скажу йому, скільки це коштуватиме. Якщо ми не отримаємо цього, звичайно, ми стоятимемо до кінця. Але, як сказав один із кіногероїв, “за наслідки не ручаюся”. Наслідки передбачити неважко”, – зазначив він.

У відповідь на запитання, чи потрібна нова хвиля мобілізації, Залужний сказав, що вона й так проводиться: “У нас достатньо людей, і я ясно бачу, що в мене є. Мені вистачить. Мені не потрібні сотні тисяч. Нам потрібні танки, БТР, БМП. І нам потрібні боєприпаси. Зверніть увагу, я зараз не про F-16”.

За матеріалами Liga.net та Главком

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області