Замість України. Путін готував напад на Японію, але передумав — Newsweek

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Росія готувала напад на Японію влітку 2021 року — за кілька місяців до того, як російська армія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, пише американський журнал Newsweek з посиланням на інформатора у Федеральній службі безпеки РФ (ФСБ).

У розпорядженні видання опинилися електронні листи, які людина під псевдонімом Вітер змін, що співпрацювала з ФСБ, надсилала російському правозахиснику й журналісту Володимиру Осєчкіну, цитує видання НВ.

За цією інформацією, у серпні 2021 року Росія «досить серйозно готувалася до локалізованого військового конфлікту з Японією».

Агент ФСБ, на якого посилається видання, припустив, що Росія натомість вирішила вторгнутися в Україну через кілька місяців.

«Впевненість у тому, що країни [Росія та Японія] увійдуть до стадії гострого протистояння й навіть війни, була високою. Чому для війни в підсумку була обрана Україна — сценарій особливо не змінився…», — цитує видання фрагмент з листа.

Як пише видання, за даними їх інформатора, передувати агресії РФ проти Японії повинна була відповідна робота пропагандистів. Вони повинні були розпалити ненависть до японців, як до «нацистів» і «фашистів». Та в результаті ця тактика була застосована щодо українців.

Видання підкреслює, що конфлікт збиралися розпалювати на основі територіальної суперечки за південні Курильські острови, окуповані РФ.

Російське суспільство навіть готували до цього конфлікту, йдеться у статті. Для цього саме у серпні 2021 року, на який планувався напад, ФСБ опублікувала дані про те, що в період Другої світової війни спецслужби Японії нібито катували громадян СРСР. Спершу ця інформація в інформпросторі губилася, але підконтрольні Кремлю ЗМІ за лічені дні почали «роздувати» цю тему, зазначає джерело видання. Вже восени про це забули.

«Вони як би поміняли Японію на Україну», — каже джерело видання.

Джерело видання назвало точні позиції російських вертольотів, які чекали сигналу для атаки на Японію. За його словами, «війна була неминучою для Росії через маніакальне бажання війни з боку керівництва».

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області