Запали свічку пам’яті: Україна вшановує жертв Голодомору

23 листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Ми згадуємо про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.

Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни Росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.

Український інститут національної пам’яті разом з Національним музеєм Голодомору-геноциду проводитиме вшанування пам’яті вбитих голодом комуністичним тоталітарним режимом.

14:00–19:00: для громадськості буде можливість відвідати Національний музей «Меморіал жертв Голодомору».
15:30: відбудеться молебень за участі духовенства ПЦУ та УГКЦ біля музею.
16:00: загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку».
14:00–18:00: протям цього часу буде можливість долучитись до волонтерської акції «Теплий збір» біля меморіалу, де можна передати допомогу для ЗСУ.

Голова Чернівецької облради Олексій Бойко на своїй сторінці у Фейсбук звернувся до краян з приводу вшановання жертв Голодомору 1932-1933 років, а також масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

Пряма мова:

Ми згадуємо мільйони закатованих голодом українців в умовах геноцидної війни, яку веде терористична росія – спадкоємиця СРСР – проти нашої держави сьогодні. Убивці не понесли відповідальності за вчинені злочини проти людяності. І їхні нащадки вирішили, що руйнувати, вбивати та залякувати можна безкарно.

Внаслідок Голодомору 1932-1933 років, за різними даними, загинули від чотирьох до десяти мільйонів людей. Штучний голод був застосований, як метод упокорення українців. Але, попри всі пережиті страхіття, наш народ зберіг свою волелюбність та здатність протистояти тим, хто хоче його підкорити.

Сьогодні Україна дає рішучу відсіч російськими злочинцям і окупантам. Наші воїни – істинні герої та захисники, які самовіддано боронять своїх людей. А за всяке зло рано чи пізно приходить відплата.

Голодомор визнали геноцидом понад 30 країн світу. Дякую міжнародній спільноті, партнерам і союзникам за розуміння, а також за підтримку України у цій війні.

🕯️Сьогодні, о 16:00, у наших вікнах горітимуть свічки – у пам’ять про заморених голодом українців. І з вірою, що світло завжди перемагає темряву.

Начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк звернувся до краян з приводу вшанування жертв Горлодоморів в Україні у ХХ столітті.

Пряма мова:

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Комуністичний тоталітарний режим через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл і цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, репресії намагався знищити український народ. За даними вчених, найбільше постраждали лісостепові регіони України: Полтавщина, Черкащина, Кіровоградщина, Київщина. За інформацією Національного інституту пам’яті, в окремих районах упродовж 1933 року вимерла понад половина населення. Смертність перевищувала середній рівень у 8–9 і більше разів. У нинішніх Вінницькій, Одеській, Дніпропетровській областях рівень смертності був вищий у 5-6 разів, у Донецькій і Луганській області – у 3–4 рази.

Внаслідок цих трагічних подій втрачені мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор визнаний геноцидом Українського народу. У 1946-1947 повоєнних роках Чернівецька область втратила майже 20 тисяч краян.

Жертви – не забуті, а пам’ять про минулі трагедії – засторога від їх повторення. Пам’ятаємо…

Підтримайте Україну, долучіться до вшанування пам’яті жертв та допоможіть нашим воїнам!

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області