Здав майже 70 літрів крові. Лікар із Чернівецької області став Заслуженим донором України

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Анестезіолог Костянтин Коуцун. Фото надав лікар

Лікар-анестезіолог із Чернівецької області Костянтин Коуцун отримав звання "Заслужений донор України". Він став першим медиком в області, якому вручили цю державну відзнаку. Наразі на його рахунку 143 дотації крові.

Про це лікар розповів у коментарі Суспільному.

Констянтин Коуцун вперше здав кров 35 років тому. Тоді він навчався на третьому курсі медичного училища. Згодом поставив собі за мету стати донором мінімум 40 разів, щоб отримати звання почесного донора.

Зараз лікар здає кров кожні два місяці. Після п'яти разів поспіль робить паузу три місяці. Загалом виходить приблизно п'ять дотацій на рік.

Чоловік працює лікарем у Чернівецькій обласній дитячій лікарні. Каже, що кожного дня бачить хворих людей, тому хоче допомагати їм і таким чином.

"Я не тільки теоретично, але й практично розумію, що здавати кров — дуже потрібна справа. Якщо можна щось дати, а у відповідь отримати тільки позитив і натхнення, побачити, що хвора дитинка розквітає, то це дуже мотивує" — каже Коуцун.

За його словами, здача крові також корисна для здоров'я. Лікар сам веде калькуляцію дотацій. Сумарно він здав понад 66 літрів крові.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області