Зеленський, Дуда та Науседа у Львові обговорили постачання Leopard для України та підписали декларацію Люблінського трикутника

За інформацією: Суспільне Чернівці.

11 січня у Львові відбувся офіційний візит президентів Польщі Анджея Дуди та Литви Гітанаса Науседи, де вони зустрілися зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським. У межах Люблінського трикутника було порушено питання ситуації на фронті з Росією, подальшого постачання військової допомоги від західних партнерів та перспективи вступу України до НАТО та ЄС, пише Обозреватель.

Зокрема, Україна заручилася підтримкою Польщі щодо поставок танків Leopard і ЗРК Stinger.

Також було підписано Спільну декларацію президентів Люблінського трикутника. Вона підтверджує невіддільне право України на захист свого суверенітету й територіальної цілісності.

Фото: Офіс президента

“Реальними справами доводимо важливість співпраці між нашими країнами не лише для східного флангу Європи, але й для всієї нашої євроатлантичної коаліції держав”, – підкреслив Зеленський.

Фото: Офіс президента

За результатами другого саміту Люблінського трикутника президенти підписали спільну декларацію, яка підтверджує багатовікові історичні зв’язки між Україною, Литвою та Польщею, а також визначальні пріоритетні напрями співробітництва. У документі зазначено намір наших двох партнерів продовжити надання потужної військової, технічної, оборонної, гуманітарної та іншої підтримки.

“Люблінська декларація легітимізує підтримку створенню спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії Російської Федерації проти України”, – пояснили у пресслужбі Офісу президента.

Підписання спільної декларації. Фото: Офіс президента

Нагадаємо, що у Львові Зеленський також провів координаційну нараду. Учасники обговорили стан охорони державного кордону, оперативну обстановку на кордоні з Республікою Білорусь та контрдиверсійні заходи на цих територіях.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області