Зеленський підписав закон про перенесення низки свят в Україні: коли буде Різдво та День захисників

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про перенесення дат низки свят. Зокрема, Різдво Христове відзначатимуть тепер 25 грудня, цей день буде вихідним.

Про це повідомляє Obozrevatel.

Крім того, День Української Державності (коли церква вшановує пам’ять святого князя Володимира Великого) перенесено з 28 на 15 липня, а День захисників і захисниць (день Покрови Пресвятої Богородиці) – з 14 на 1 жовтня. Про це йдеться в картці законопроєкту № 9431.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

У пояснювальній записці законопроєкту вказувалося, що в умовах війни триває потужне відродження української нації й успішна боротьба за ідентичність сприяє внутрішньому усвідомленню та бажанню українців мати власні традиції та свята.

Також зазначалося, що українцям тривалий час нав’язували російську ідеологію, зокрема й стосовно дотримання юліанського календаря та святкування Різдва Христового 7 січня.

Новоюліанський календар, на який нині переходить Україна, використовують більшість православних церков. Виняток становлять Російська, Грузинська, Єрусалимська та Сербська православні церкви, які користуються більш старим юліанським.

Католицька церква через його неточність у 16 столітті перейшла на григоріанський календар, а Православна 1923 року обрала новоюліанський, щоб усунути вади як юліанського, так і григоріанського календарів.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області