За інформацією: Суспільне Чернівці.
Провулок Яснополянський у Чернівцях. Фото: Facebook/департамент інфраструктури та благоустрою Чернівців
Жителі провулка Яснополянського у Чернівцях заснували вуличний комітет. Так зможуть податися на міську програму, щоб отримати співфінансування з бюджету на асфальтування дороги. Водночас вважають, що так буде простіше облаштовувати благоустрій провулка надалі.
Про це Суспільному розповів організатор комітету Павло Катеринчук, який живе у цьому провулку.
"Я говорив з сусідами про те, що треба щось робити. Вуличний комітет — це коли ви можете щось "вимагати" від міста, пропонувати якісь зміни, ремонтувати. Одна справа — коли пишуть мешканці заяви, то ця історія не надто впливова. Інша справа – коли громада робить це гуртом", — каже Катеринчук.
За його словами, Яснополянський — єдиний провулок із сусідніх, який не заасфальтований, — там галькове покриття. Жителі мають приватні будинки та авто, тому майже всі підтримали створення вуличного комітету, каже Катеринчук.
"Це невеличний провулок – метрів 150. Там не проїжджає громадський транспорт, тому нереально чекати, що нашу вуличку ремонтуватимуть швидше, ніж якусь центральну. Але є така штука, як співфінансування: 80% вартості дороги оплачує міська рада, а 20% — мешканці".
Вуличний комітет може отримати співфінансування у межах міської програми "Спільними зусиллями". Якби жителі не створили його, не змогли б податися на програму. Про це Суспільному повідомили у міському департаменті інфраструктури та благоустрою.
За словами Катеринчука, попередньо підрахували, що асфальтування 150 метрів дороги може вартувати від мільйона гривень – це в середньому по 20 тисяч гривень з будинку.
Крім цього, як учасники вуличного комітету, жителі провулка зможуть й надалі впливати на його благоустрій – наприклад, ініціювати встановлення автомобільного знаку.
Що відомо про вуличні комітети
Вуличний комітет є одним з органів самоорганізації населення, коли члени громади можуть брати участь у вирішенні питань місцевого значення. Наприклад, у межах своєї території вони можуть:
- разом із депутатами представляти інтереси жителів,
- проводити роботи з благоустрою, озеленення, утримання прибудинкових територій, дитячих чи спортивних майданчиків,
- контролювати якісь надання компослуг,
- організовувати участь жителів у заходах з ліквідації стихійного лиха, будівництва та ремонту комунальних мереж.
Наразі у Чернівцях є п'ять вуличних комітетів, шість квартальних та 12 – будинкових, повідомили у виконавчому комітеті міськради у відповідь на запит Суспільного.
Що відомо про програму співфінансування
У Чернівцях до 2025 року діє програма співфінансування з капітального ремонту та збереження житлово-комунального господарства "Спільними зусиллями". У межах програми можна отримати співфінансування на:
- капремонт будинків,
- впровадження заходів з енергоощадження,
- покращення благоустрою та ремонт міжбудинкових проїздів, доріг,
- будівництво мереж водопостачання та водовідведення у зоні індивідуальної забудови;
- застосування відновлювальних чи альтернативних джерел енергії;
Частка комітетів у співфінансуванні становить від 20 до 50% від загальної вартості робіт. У відповіді на запит йдеться, що наразі від комітетів не було звернень щодо участі у програмі.
Читати ще
Читати ще Відремонтувати фасад за чверть суми. Які програми співфінансування діють у Чернівцях
Читати ще Реставрація історичних фасадів у Чернівцях: як податись на програму співфінансування та які умови
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]