Золота лихоманка: в Австралії чоловік знайшов золотий самородок вартістю $250 000

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Золота лихоманка в Австралії закінчилась більш як 170 років тому, однак старателі і досі не полишають надій на виявлення “скарбів”. The Guardian пише про чоловіка, якому пощастило знайти золотий самородок вартістю майже 250 000 доларів на золотих копальнях Вікторії.

Кількість золота у камені, вагою у 4,6 кг, роді становила 83 унції. Для його пошуку золотошукач використав чи не найдешевший металодетектор на ринку, що коштує 1200 доларів, цитує сайт “Ми – Україна”.

Зі своєю знахідкою він звернув до торговця золотом Даррена Кампа з компанії Lucky Strike Gold. Той оцінив самородок у 240 000 доларів, оскільки сьогоднішні ціни на золото наближаються до світових максимумів.

Місцева Геологічна служба вважає, що в центральних та північно-центральних золотих копальнях Вікторії може бути до 75 млн унцій нерозвіданого золота порівняно з 80 млн унцій, здобутих у цьому районі з часів золотої лихоманки.

Видання нагадує, що ліцензія на пошук золота в регіоні коштує за 25,50 доларів. Дозвіл діє упродовж 10-річного періоду. В інакшому випадку усе знайдене шукачами золото належатиме владі.

Найбільший колись знайдений в Австралії золотий самородок – Lucky Strike – було виявлено в 1869 році. У ньому містилось 2300 унцій золота (65,2 кг).

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області