Через пожежі у квітні світла не мали понад 21 тисяча буковинців

Упродовж неповного і трохи дощового квітня на вимогу рятувальників області в різних районах Буковини енергетикам краю довелося вже 14 разів знеструмлювати мережі та мешканців у 37 населених пунктах. Загалом, через стихійні пожежі лише за неповний місяць без напруги (станом на ранок 24 квітня) вимушено перебували 21150 споживачів краю.

В окремі дні буковинські вогнеборці гасили по кілька пожеж на відкритій території, де ситуація вийшла з-під контролю і горіла суха трава чи очерет вже на значній ділянці. Друзі, сухостій просто так сам не загоряється, – лише за допомогою необдуманих вчинків.

Незважаючи на заборону українським законодавством спалювати нагромаджене сміття через величезну шкоду довкіллю та небезпеку для життя і здоров’я усього живого, мешканці області за звичкою продовжують весняний суботник масовими багаттями. На жаль, нічого не вчать й трагічні випадки: стихійне спалювання сміття нерідко призводить до втрати особистого майна, житла, а іноді й життя…

Звертаємо увагу, що попри очевидну небезпеку спалювання сухостою на відкритій території, розпалювання багаття неподалік кабельних та повітряних електроліній – утричі небезпечніше. Оскільки вогнища під повітряними лініями електропередачі (ЛЕП) мають особливо руйнівну силу. Пожежі під ЛЕП виводять з ладу електрообладнання, призводять до знеструмлення населених пунктів й промислових об’єктів, загрожують життю та здоров’ю людей і тварин, – повідомляє пресцентр АТ Чернівціобленерго.

Спалюючи стерню, деякі землекористувачі помилково вважають, що зможуть контролювати вогонь. Водночас, випалювання сухої трави і сміття може призвести до тяжких наслідків. Адже процес горіння – стихійний. Висока температура спалює кисень і розріджує повітря, тому зникає ізоляційний повітряний проміжок між електропроводом та землею. Утворюється дуга електричного струму, яка знищує все у радіусі 10 метрів. Таке перекриття проміжку між електропроводом і землею автоматично призводить до аварійного вимкнення лінії.

Варто пам’ятати:

* суворо заборонено спалювати стерню, суху траву, сміття в межах охоронних зон ЛЕП;
* обов’язково потрібно здійснювати оранку в межах охоронних зон під ЛЕП (упродовж двох діб після збирання зернових культур, для запобігання випадкового займання);
* необхідно ретельно контролювати дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю;
* заборонено скиртувати сухі корми солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали; розміщувати звалища різних горючих і хімічно небезпечних відходів;
* розводити вогонь, спалювати солому, очерет, суху траву, хмиз в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі – суворо заборонено!

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області