Микола Томенко: Не повторюємо історичних помилок і не шукаємо собі на голову нових “хороших русских”

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Остап Вишня про ментальність російської орди вбивць, гвалтівників і мародерів під орудою вчителів Путіна 103 року тому або про актуальність звернення Остапа ВИШНІ до нинішньої путінської росії.

Нещодавно мав честь у Шевченківському національному заповіднику в Каневі брати участь у презентації унікального видання «Остап Вишня. Невеселе життя. Документальна біохроніка», яке підготував та упорядкував відомий літературознавець Сергій Гальченко.

Нині хочу процитувати Вам кілька абзаців з цієї книги, точніше з фейлетону «ШОВІНИЗМ» (за що мене били, б‘ють і нахваляються бити), який був написаний Остапом Вишнею 1 січня 1920 року під псевдонімом Павло Грунський.

«Згадав я про це тепер, прочувши про інтерв‘ю з вічно старими і вічно новими опікунами України нашої – Раковським, Мануїльським, Затонським… Знову вони про той самий шовінизм:

– Ми, – мовляв, – Україну, як самостійну одиницю визнаємо, але шовінизм ми будемо нищити, а шовінистів, не виключаючи і комуністів, – вішатимемо!…

Думай, значить, як хочеш!

Українцем можеш бути, а любити Україну – зась!

Повісять!…

Як я, наприклад кажу: «Майо паштєніє-с», люблю шті, кислу капусту, Пушкина, лаптушкі, в «избе» бруд, телята й воші і як співаю «Ванька Таньку полюбил» і за це все йду і грабую, вбиваю, вішаю, стріляю, тисну за горло, щоб і другий це саме співав, теж саме кохав – так це НЕ ШОВІНИЗМ!?

А якщо я кажу «добридень», люблю борщ, Шевченка, білу хатину, співаю «Місяченьку бліднолиций» і нікого за це не вбиваю, а лише прошу: «Ідіть, мовляв, ви до своєї Іверської Божої матері», – та це ШОВІНИЗМ!?
І клянуть мене за це. І б‘ють може за це, і вішають за це!

Про мене ж!

НОСИ ти ЛАПТІ хоч на голові ті СВОЇ, не тільки їж, а навіть ВМИВАЙСЯ отими своїми ШТЯМИ, – у мене й за вухом не засвербить. Дідько тебе бери! ВСЕ ОДНО К@ЦАПОМ ЗДОХНЕШ! І не піду я до тебе! Бо потрібен ти мені як П‘ЯТЕ КОЛЕСО до ВОЗА!

А я ШОВІНИСТ.

Хай вішають!»

Як бачимо, 103 роки по тому вже нинішня російська орда вбивць, ґвалтівників і мародерів під орудою учня Леніна-Сталіна військового злочинця Путіна діє по відношенню до України та українців так само. Єдине на що спромігся нинішній терористичний режим так це на те, щоб замінити боротьбу з «шовіністами» 103 роки тому на боротьбу з «нацистами» тепер.

Пам’ятаємо нашу історію!

Не повторюємо історичних помилок і не шукаємо собі на голову нових «хороших русских»!

Микола ТОМЕНКО, український політик та громадський діяч,
лідер політичної партії Громадський рух «Рідна країна»

Джерело: Фейсбук

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області