Під час відключень електроенергії Запаранюку приходять повідомлення: “У мене в будинку нема світла, зробіть так, щоб і у сусідів не світило”

За інформацією: Суспільне Чернівці.

18 груп споживачів “Чернівціобленерго” запровадили, щоб була можливість вимикати менше людей одночасно.

Про це на пресконференції повідомив голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк, пише МБ.

“Чернівціобленерго” робить все можливе, щоб забезпечити область електрикою. Окрім стабілізаційних відключень, є ще проблеми з електрикою через обледеніння мереж. І через це були аварійні відключення.

“Ми спільно повинні пережити цю проблему і ставитися з терпінням до цих обмежень. А мені пишуть дуже цікаві повідомлення: “У мене в будинку нема світла, зробіть так, щоб і у сусідів не світило” або “Дайте розпорядження, щоб у такому то будинку теж відключили світло”, – розповів Руслан Запаранюк.

Посадовець пояснив, що насамперед забезпечують критичну інфраструктуру.

“Є критична інфраструктура, яка використовує певні потужності електрики. І їх насамперед забезпечують енергоживленням, щоб спекли хліб, подали воду, тепло. Це ті установи, які повинні бути заживлені. Все решту йде по залишковому принципу”, – сказав Руслан Запаранюк.

Він пояснив, що 18 груп споживачів, як це у Чернівецькій області, кращий варіант, ніж три групи, як в багатьох інших областях.

“Коли у нас критична інфраструктура використовує 130 МВт з 200 МВТ дозволених. Доводиться викручуватися, як їх розподілити на 18 груп. А кожна група використовує 10 МВт. І попробуй тут зманевруй. Інші області пішли простішим шляхом – ввели три або чотири групи. І тут все дуже просто. Відключили половину області разом з половиною міста – і чекають шість годин. Потім другу половину області відключили. Ми запровадили 18 груп, щоб плавніше зманеврувати з відключенням. В інших областях все жорсткіше. Ми можемо перейти на такий самий поділ груп. Але вам це не сподобається, це буде ще гірше”, – переконує Руслан Запаранюк.

За словами Руслана Запаранюка, кожного дня область отримує від 5 до 10 МВт збільшення потужностей. Це дасть можливість зробити стабільніші графіки.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області